Андреадіс Галина


Alicia Andreadis

Видатна українська та американська оперна та концертно-камерна співачка (мецо-сопрано)

Окремі записи:

        Андреадіс (Минаїв) Галина (17.09.1928, м. Запоріжжя – 28.12.2002, м. Вашингтон, США).
        В час Другої сітової війни, у 1942 році, Галина з батьками та двома сестрами виїхали з Запоріжжя і через Львів та Відень емігрували до Баварії, де сім’я якийсь час проживала в Ашафенбурзі. Тут Галина навчалася в українській гімназії, тут і почала вона свій співочий шлях як учасниця принагідних шкільних концертів.
        У 1949 році сім’я Минаєвих прибула на постійне проживання в столицю Аргентини Буенос-Айрес. В Аргентині Галина закінчала середню школу та одружилася з українцем Миколою Андреадісом. Невдовзі в молодого подружжя народився перший син.
        В цей час молодша сестра Галини вступила до столичної консерваторії і заохочувала й Галину вступити до неї, щоб розвивати голос. І от одного дня, Галина прийшла на вступну пробу. Співала без музичного супроводу «Повій, вітре, на Вкраїну…». Присутній маестро оперного театру «Колон» Феручіо Калусіо одразу вподобав її голос і наполіг на тому, щоб вона вчилася в консерваторії. Така добра оцінка дала можливість Галині Андреадіс вчитися вокальному мистецтву у кращих педагогів у Буенос-Айресі.
        Вокальну освіту Галина Андреадіс здобула в консерваторії м. Буенос-Айреса (1956 – 60, клас Аманди Цетери). Одночасно вивчала оперний репертуар з диригентом Ф. Калусіо. З-поміж українців, які сприяли розвиткові природного таланту Галини Андреадіс, був магістр Володимир Білинський, який допомагав їй вивчати українську музику, діставав українські ноти, літературу, біографії М.Лисенка та інших композиторів класиків. Голова хору «Трембіта» В.Білинський сприяв (поруч із свідомими батьками та рідною Церквою) українському вихованню майбутньої солістки.
        Уже у 1959 Галина Андреадіс дебютувала у найбільшому оперному театрі Аргентини «Колон» (Teatro Colón). Виступала також на інших сценах Аргентини – «Аргентино» (Ла Плата), «Рівера Індерте» (Кордова) та ін. У 1963 році отримала почесне перше місце в державному конкурсі камерних співаків в Буенос Айресі.
        Свою вокальну кар’єру Галина Андреадіс продовжила у США, куди з сімєю переїхала на постійне проживання у 1963 році. В цьому ж році вона успішно провела свій дебютний концерт у Північній Америці, який відбувся у одному з найпрестижніших концертних залів світу «Карнеґі Голл» (Нью-Йорк).
        В США Галина Андреадіс виступала в оперних театрах, а також як камерна співачка, була постійною учасницею Українського Оперного Ансамблю в Нью-Йорку під керівництвом Лева Рейнаровича, багато гастролювала на американському континенті.
        У жовтні 1974 році Галина Андреадіс провела успішне турне містами Австралії (Перт, Аделаїда, Канберра, Сідней, Мельбурн). У 1966 році з великим успіхом концертувала у містах Європи . 31-го жовтня брала участь в конкурсі співаків в «Ляндес-Театрі» в Лінці, здобувши перше почесне місце.
        Особливість Галини Андреадіс не лише в незвичайно широкому голосовому діапазоні і не лише в тім, що солістка не тільки співає різними мовами, а й вільно володіє, крім української, англійською, іспанською і німецькою мовами. Особливість Галини Андреадіс у тому, що вона легко переключається з оперної арії на народну пісню чи романс, з мови на мову, з настрою на настрій. Також у тому, що вона не лише співачка, а й актор на сцені, який творить типаж не тільки голосовими засобами, а й з допомогою активної театральної гри.
        В репертуарі Галини Андреадіс велика кількість різномовних оперних партій, серед великого міжнародного репертуару вона завжди і всюди знаходила місце для української арії, романсу чи пісні. Немає української класичної опери, в якій не співала б важливих ролей, і важко назвати українського композитора творів яких не було б у репертуарі солістки. Частина з цього репертуару видана на багатьох її платівках та аудіокасетах.
        Померла Галина Андреадіс 28 грудня 2002, похована на цвинтарі в містечку Suitland (шт. Меріленд).

Публікації:

        

Галина Андреадіс | Алісія Андреадіс | Г.Андреадіс | Галина Алісія Андреадіс | Галина Минаїв | Галина Минаїв-Андреадіс | Галина А.Андреадіс-Минаїв | Alicia Andreadis | A.Andreadis | Halyna Andreadis

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомСвіте тихий (33 rpm/12")Boian Company - B.C. 029 (Інші лейбли)196401_Boian Company - B.C. 029_front 02_Boian Company - B.C. 029_back
альбомSongs ukrainians love (33 rpm/12")A Art Production Records - 103301972APA Records  - APA 10330_front APA Records  - APA 10330_back
альбомSings ZAPOROZHEZ ZA DUNAEM (33 rpm/7")A Art Production Records - 29266197201_apa-records-29266_front 02_apa-records-29266_back
альбомUkrainian national anthem (33 rpm/12")A Art Production Records - 41750?
альбомБілі лебеді / White swans (33 rpm/12")A Art Production Records - 41775?
альбомБерізка (33 rpm/12")Boian Company - B.C. 014
?
альбомSelect opera arias (33 rpm/12")A Art Production Records - 13149?