Антонюк Роман Володимирович


Співак (баритон), бандурист


        Роман Антонюк народився 19 вересня 1970 року в м. Львові (Україна).
        З 1985 по 1989 навчався у Луцькому музичному училищі по класу бандури (Ю.Бокового), 1989 – 1994 – у Львівській музичній академії ім. М.Лисенка, на кафедрі народних інструментів по класу бандури (проф. В.Герасименка), 1993 – 1996 – у Львівській музичній академії ім. М.Лисенка на кафедрі сольного співу (професор В.Ігнатенка).
        Учасник майстер-класу з сольного співу, проф. Віллі Воркман (Вища школа музики, м. Гамбург, Німеччина).
        В 1997 році соліст Дніпропетровського театру опери та балету. З 1998 року соліст Київської Державної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького. Виконавець головної ролі в New опері «Андрій Бульба» композитора І.Небесного (м.Київ, 1999).
        У 1999 році був співзасновником та учасником дуету з Сергієм Безруковим (контртенор, баяніст, композитор, м. Київ). Здійснено запис CD «Ave Maria».
        В 2002 році приймав участь в інтернаціональному фол-джаз ансамблі (Гамбург, Німеччина) Roman Antonyuk – Bandura, Gesang –Ukraina /Yana Mishenina – Gesang, Violine – Rusland/, Sergei Bezrukov – Knopfakkordeon, Gesang –Ukraina/, Jogi Jockusch – Percussions – Deutsch/, Gros Ngolle-Pokossi – Bass- Frankreich/, Data Malazonia – Klavir-Georgia.
        З 2006 – соліст філармонійного ансамблю інструментальної музики «Високий Замок» (м. Львів).
        У 2007 році співпрацював з видатним польським кларнетистом, композитором та диригентом Войтеком Мрозком в проекті «Чотири тенори» до Євро 2012. Концерти проекту відбуваються в найпрестижніших залах Польщі. Цей музичний проект став початком створення квартету «Tenors BEl’CANTO», учасником якого є Роман Антонюк.
        Як соліст-виконавець і як учасник музичних колективів Роман Антонюк приймав участь у різних музичних фестивалях та є лауреатом музичних конкурсів. З сольними програмами виступав в концертних залах Австрії, Англії, Болгарії, Бельгії, Італії, Німеччини, Македонії, Польщі, Франції. В репертуарі музиканта різножанрова вокальна,інструментальна та вокально-іструментальна музика різних епох.

Джерело:
1. Жеплинський Б.М., Ковальчук Д.Б. Українські кобзарі, бандуристи, лірники. Енциклопедичний довідник. – Львів: Галицька видавнича спілка, 2011., стор. – 8.
2. Роман Антонюк (akolada.org.ua)
3. Tenors BEl’CANTO (tenorsbelcanto.com).
4. Фото: salonkaffee.blogspot.com та tenorsbelcanto.com.

__________

Антонюк Роман Володимирович | Роман Антонюк | Р.Антонюк | Roman Antonyuk