Баглай Ольга Федорівна


Бандуристка, педагог

        Ольга Баглай народилась 04 квітня 1958 року в м. Львові. У 1979 році – закінчила Львівське училище культури (хоровий відділ), 1987 – Рівненський інститут культури (народні інструменти). 1979 – 1993 – вчитель по класу бандури в дитячій зразковій капелі бандуристок «Дзвіночок» (м. Львів) і одночасно 1977 – 1988 – керівник ансамблю бандуристок «Веснянка» Львівського БК будівельників. 1992 – 1999 – викладач бандури та керівник ансамблю бандуристок Львівського училища культури та мистецтв. З 1993 – викладач бандури та керівник ансамблю бандуристок «Кобзарочка», з 1997 – керівник дитячого хору «Надія» при церкві св. Ольги та Єлизавети у м. Львів. 1991 – 1996 – виступала у складі тріо бандуристок «Роксолана», як солістка-бандуристка.
        Має власні обробки і твори: «Мій отчий дім» на сл. І.Драча, «Моя святиня» на сл. Д.Павличка, «Ой піду я по краю» на сл. М.Підгірянки, «Ой калинонька червона» на сл. О.Ільченка та ін.
        Видала збірку пісень для бандури: «Вік Україну люби», Львів, Покрова, 2004. В 1997 р. упорядкувала збірник пісень для бандури «Ой піду я по краю», для дітей молодших класів, в яку ввійшли гаївки, веснянки, колядки та щедрівки.
        У 2011 році брала участь у V Міжнародній науково-практичній конференції; «Українське кобзарство – історія, сучасність та перспективи» у м. Ялта з авторською методичною роботою «Деякі аспекти з проблем навчання бандуриста-співака в музичній школі». В 2012 р. у м. Чернігові в рамках всеукраїнського фестивалю бандуристів-композиторів брала участь в науково-практичній конференції бандурного мистецтва з методичною роботою «Аранжування – як вид творчості та його особливості». Член оргкомітету різдвяного фестивалю «Велика коляда».
        Ольга Баглай – відмінник народної освіти (з 1989), Член Національної спілки кобзарів України (з 1990 р.).

Джерело:
1. Жеплинський Б.М., Ковальчук Д.Б. Українські кобзарі, бандуристи, лірники. Енциклопедичний довідник. – Львів: Галицька видавнича спілка, 2011., стор. – 10.
2. Ольга Баглай – керівник дитячо-юнацького хору “Надія” храму св. Ольги та Єлизавети (philharmonia.lviv.ua).

___________

Баглай Ольга Федорівна | Ольга Баглай | О.Баглай | Кріль Ольга Федорівна (дівоче прізвище)