Блощичак Мирон Степанович


myron-bloschychak

Музикант, автор і виконавець різножанрової музики, дослідник старовинних духових музичних інструментів, заслужений артист України

Окремі записи:

        Мирон Блощичак народився 8 лютого 1962 року в селі Підбірці Пустомитівського району Львівської області. Любов до музики передалась від діда – самобутнього скрипаля. З 9 років Мирон почав вивчати гру на акордеоні.
        Музичну освіту здобув у музичному училищі та Львівській консерваторії, де вчився по класу кларнета. За час навчання був у складі львівських ансамблів «Барвінок» (1980 – 1984), «Дримба» (1985 – 1987) та у київському ансамблі «Кобза» (1987 – 1989).
        У 1989 році Мирон Блощичак залишив «Кобзу» та повернувся до Львова. Тут викладав у Львівській консерваторії (1991 – 1996) та вів клас саксофона у Львівському музичному училищі.
        В цей час зацікавився духовими та давніми українськими музичними інструментами, почав грати народну музику. Він також ходив в експедиції селами Гуцульщини та Буковини де ще збереглась старовинна музика і переймав її виконання від народних музикантів, вчився виготовляти музичні інструменти у народних майстрів, записував народні мелодії цих регіонів.
        З 1989 року Мирон Блошичак постійно гастролює, бере участь у фольклорних та джазових фестивалях в Україні й поза нею. З фольклорними колективами «Медікус», «Джерело», «Обереги», а також з сольними концертами виступав майже у всіх штатах США, у Канаді, десятки разів – у Франції та інших країнах Європи.
        У творчому доробку музиканта кілька альбомів з записами інструментальних композицій – «Вітер з України» основою якого є фольклорні мелодії, «Вітер любові» – інструментальна музика на «флейті Пана» в супроводі струнного й естрадного оркестрів, «Різдвяні сни» (спільно з Оксаною Герасименко) – мелодії колядок у виконанні бандури і духових народних інструментів, «Нічна мелодія» – інструментальні композиції виконанні на саксофоні. Записано також аудіокасету «скляної» музики, композиції для якої Мирон Блощичак виконав на склянних музичних інструментах.
        Мирон Блощичак грає на багатьох музичних інструментах – саксофон, флейта, кларнет, акордеон, а ще такі не вельми відомі українські інструменти, як телинка, флояра, кувиця, ребро, зозуля, коза, дримба, окарина, гусла, зубівка, ріжок, гудок, козобас, очеретина, цимбали, литаври, бугай, славетна ліра, сопілки… На них він виконує українські народні мелодії, класику в сучасному аранжуванні, просто класику та джаз.
        Музикант збирає і відроджує давні інструменти, виготовляє власні. Він є автором духових музичних інструментів – вітрофон та миронова флояра.
        Любов до музики прищепив і своїм синам Любомиру та Маркіяну, донечці Іванні-Софії. З дружиною Наталею познайомився також завдяки музиці. Вперше побачив її у малому залі Львівської консерваторії. Наталя закінчила консерваторію по класу скрипки.
        Зараз Мирон Блощичак живе і працює у Львові.

Джерело:
1. Жеплинський Б. М. Блощичак Мирон (esu.com.ua).
2. Юрченко Ірина. Мовою вітру, «Голос України», 26.07.08.
3. Коляда – давня і сучасна. Гість: музикант і композитор Мирон Блощичак (радіопередача), 07.01.2010, Галина Терещук (radiosvoboda.org).
4. Наталя Космолінська. Володар звуків (intour.com.ua).
5. Музика і Майстер. Розмова з Мироном Блощичаком, заслуженим артистом України, 26.02.2012. Розмовляла Ярина Коваль (gazeta.lviv.ua).

Офіційний веб-сайт: pan-myron.com.ua

        

        

Блощичак Мирон Степанович | Мирон Блощичак | Myron Bloschychak | Myron Bloshchychak

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
альбомВітер з України (CD-Audio)??
альбомВітер любові (CD-Audio)не зазначено - без номера (Self-released)199901_bloschychak-myron-viter-lyubovi_front 03_bloschychak-myron-viter-lyubovi_back
альбомРіздвяні сни (CD-Audio)??
альбомНічна мелодія (CD-Audio)?2010