Браття Голутяки і Кузяни


Група лемківсько-українських музикантів

        Про музикантів гурту немає детальної ін­формації, окрім того, що вони походили з села Одрехова, а в Америці мешкали в Нью-Йорку на Квінсі/Queens. З огляду на те, що в Одреховій засновано першу на Лемковині читальню української Просвіти (1892) – не дивно, що записи групи позначено як Lemko-Ukrainian.
Оркестр Братя Голутяки і Кузяни є при­кладом групи, яка послідовно записувала лемківську музику під однією назвою (і в тім самім складі?). Браття Голутяки і Кузяни за­писали Весілля і Спросини Саноцького Повіта. Кожна з частин Весіля має на по­чатку або ж і в середині треку діалоги в межах хвилини. У них можна почу­ти українізми, незнані в лемківській говірці, що можна пояснювати част­ково впливом української мови на го­вір східної Лемковини, частково – те­нденцією декотрих Лемків до доповнення своєї «бесіди» українською лексикою.
Як і П.Гуменюк, Браття Голутяки і Кузяни так само добре, як і свої рідні карпато-українські, робили численні популярні польські записи – співанки з географі­чно найближчих Лемковині польських теренів. Для реалізації польських проектів група брала назву Wiejska Czwôrka «Brada Kuziany» або Stefan Skrabut і Jego Chlopska Orkiestra, за­прошувала різних співаків.

Джерело: Клименко Ірина. Дискографія української етномузики (автентичне виконання). 1908-2010: Ілюстрований хронологічний реєстр з анотаціями і покажчиками. – Київ, 2010. – 360 с.

Варіації назви: Браття Голутяки і Кузяни | Bra­cia Kuziany | Kuziany Brothers | Orches­tra Bratia “Holutiaky-Kuziany”

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
синглSztajer z Gory Baraniej.
Tramla z pod Pagorka
(78 rpm/10")
Columbia / 18366-F~ 1929
синглЧіє рибко, того став. З гори на долину (78 rpm/10") Columbia - 27303-F?Columbia-27303-F_113239 Columbia-27303-F_113240