Бурдон, фольк-бенд (Львів, Україна)


Бурдон, фольк-бенд (Львів, Україна)
Бурдон, фольк-бенд (Львів, Україна) 02

Окремі записи:

        Бурдон – український фольк-гурт з м. Львова, який спецiалiзується на виконаннi схiдно-європейської i зокрема карпатської народної музики, та джерела його iнспiрацiй знаходяться на теренах мало не цiлої Європи – вiд Скандинавiї до Балканiв

        Склад:

        Рост Татомир – бузукi, спiв, саз, слайд-гітара
        Олена Єременко – скрипка, спів, морахарпа, мандоліна, скрипка тромбкова
        Оксана Гринько – спiв, акордеон, фуярки
        Дана Бончук – спiв, ґардон
        Михайло Качалов – фiдель
        Любомир Іщук – таіко, думбек, дарабука, діджеріду, дримба, ліра колісна
        Iван Огар – контрабас

        В попередні роки до складу гурту також входили: Юлiя Таранчук (флейта), Дарія Тихонова (флейта), Тарас Драк (фідель), Дмитро Іглін (альт), Дмитро Подолянчук (гітара), Едуард Іванюшенко (перкусія)
        Гурт створили у Львові в 2002 році колишній ужгородець Ростислав Татомир і уродженка Кіровограда Олена Єременко. Перший склад: Олена Єременко – скрипка, Дмитро Іглін – альт, Дмитро Подолянчук – гітара, Ростислав Татомир – гітара, мандоліна, дарабука, дримба, Едуард Іванюшенко – перкусія, Юлія Таранчук – флейта.
        Молоді музиканти швидко розвинули своє музикування до вражаючого рівня та вибудували багатий репертуар з традиційних мелодій, ритуальних пісень, давніх балад та жвавих танців.
        Вперше виступили в ефірі радіо «Львівська хвиля» в імпрезі на Андрія 14 грудня. Дебютували перед публікою в рамках першого фестивалю середньовічної музики «Містерія» 18 грудня у храмі Св. Лазаря у Львові. Перший сольний концерт відбувся 28 квітня 2003 відбувся в театрі імені Курбаса у Львові. У 2004 році в репертуарі з’явилися українські пісні, провансальські мелодії, французькі бурі, італійські сальтарелло, угорські та молдовські танцювальні мелодії.
        Серед здобуткiв гурту участь у багатьох етнічних фестивалях по Україні, Польщі, Білорусі, Росії, Хорватії, Угорщині, Узбекістані, Німеччині, Естонії, Бельгії, Швеції, Фінляндії та Канаді. Серед найпомітніших українських фестивалів – Флюгери Львова (2003, 2006, 2008), Шешори (2004-08) та Країна Мрій (Київ, 2007). З польських: Lemkowska Watra (Ждиня, 2003), XII Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej (Zabrze, 2006), Ukraina Viva (Wroclaw, 2006) i Mikołajki Folkowe (Lublin, 2006). А також – бiлоруський Навагрудак (2004, 2006), угорський Esztenás (Miskolc, 2007), канадський International Week (Edmonton, 2008), естонський Viljandi (2009), хорватський Cest is d’ best (Zagreb, 2010), бельгійський Gooikoorts (2010), швецький Korrö Folkmusikfestival (Корро, 2010) та узбецький Sharq Taronalari (Samarqand, 2011).
        Репертуар Бурдону побудований переважно на традиційній музиці з України, Угорщини та Румунії. Їх музика поєднує давні мелодії з сучасним аранжуванням, що разом творить живий, драматичний світ повний захоплення, любові, містики і чарівності. Багато пісень взято з локальної традиції унікальних етнічних груп, котрі живуть на теренах карпатського регіону, як то: лемки, бойки та гуцули. Зі всім цим багатокультурним міксом Бурдон творить своє власне унікальне звучання з допомогою жіночих вокалів, скрипок, бузукі, ліри колісної, морахарпи, дримби, мандоліни, контрабасу та перкусії.

Джерело: burdon.lviv.ua

Офіційний веб-сайт: burdon.lviv.ua

        
Бурдон фольк-бенд | Бурдон | Бурдон львівський фольк бенд | Burdon Western Ukrainian Folk Band | Burdon | Burdon Folk Band

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомRe:Карпатія / Re:Karpatia (CD)Atlantic Music - без номера2006Atlantic Music_Re-Карпатія_front Atlantic Music_Re-Карпатія_back