Черкаський академічний заслужений український народний хор


Cherkas'kyy akademichnyy zasluzhenyy ukrayins'kyy narodnyy khor_foto_filarmonia.ck.ua        Черкаський народний хор створений у травні 1957 року при Черкаській обласній філармонії. З перших років свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням на живій і міцній народній основі пісенний колектив, що черпає своє натхнення з народних джерел, збагачує перлини співучого фольклору мистецтвом класики.
        Засновником колективу і його першим художнім керівником був Кущ Микола Давидович – випускник Київської консерваторії, який працював в колективі з 1957 року по 1963 року.
        У різні роки творчої діяльності його керівниками та головними диригентами були Андрій Хмара, Володимир Конощенко, Анатолій Пашкевич, Євген Кухарець, Петро Савчук, Олександр Стадник, Анатолій Авдієвський, Леонід Трофименко.
        У вересні 1957 р. колективу було присвоєно звання – Черкаський державний український народний хор, а у 1969 р. – почесне звання “Заслужений”.
        З 1996 р. колектив очолив заслужений діяч мистецтв України Трофименко Леонід Миколайович – випускник Київської консерваторії. За час роботи художнім керівником хору добився високого творчого росту, професійного виконання творів. Досконало володіє основами хорового співу. З його діяльністю пов’язане подальше становлення колективу, формування художніх і творчих традицій, самобутність та висока художність виконання. Велику увагу Л.М.Трофименко приділяє якісному оновленню репертуару з головним спрямуванням у русло духовно-культурного відродження в Шевченковому краю. Виступи в Росії, Білорусії, в м. Київ в палаці “Україна” – продемонстрували неповторний рівень артистично-виконавської майстерності колективу хору, отримали захоплені відгуки глядачів, преси, радіо, телебачення.
        Керівник балетної групи – Зуєва Тамара Іванівна, керівник оркестрової групи – заслужений артист України Олексій Колесник, директор-розпорядник колективу – заслужений працівник культури України Зиновій Юрович.
        За роки натхненного служіння народу хор став лауреатом VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в м. Москва, лауреатом XIII Міжнародного фестивалю в м. Бургас (Болгарія).
        У 1981 р. підтвердженням великої народної любові і широкого визнання стало присудження хору Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка.
        Колектив побував з концертами у найвіддаленіших містах та селах України, в усіх республіках колишнього союзу, в Болгарії та Польщі. За велику працю і самобутній талант багатьом артистам і керівникам колективу хору були присвоєні почесні звання.
        За роки існування хору його репертуар поповнився сотнями кращих ліричних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і культуру України. На сцені оживають старі картини: чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат в ніч на Івана Купала та на зелені весняні свята – і глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.
        Тому Черкаських хор – учасник багатьох заходів – творчих звітів, творчих вечорів та святкових концертів не тільки в області, а і на столичній сцені в палаці “Україна”.
        Колектив має фондові записи на українському радіо та телебаченні.
        Хор відзначив свій піввіковий ювілей, і це стало визначною і яскравою подією в культурно-мистецькому житті Незалежної України.
        В 2007 році наказом Міністерства культури і туризму України Черкаському народному хору було присвоєно статус Академічний.
Черкаський академічний заслужений український народний хор, який вийшов з народу, поповнює з його невичерпного пісенного джерела репертуар, щедро дарує його своєму народові.

Джерело: Черкаський академічний заслужений український народний хор. (filarmonia.ck.ua)

 

Варіації назви: Черкаський академічний заслужений український народний хор | Черкаський народний хор | Черкаський державний український народний хор | Черкаський заслужений український народний хор

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомУкраїнські пісні (LP/33/10″)Мелодия / Д 23521-221968
альбомПоліг під Корсунем солдат (LP/33/7″)Мелодия / Д 00023549-501968