Окремі записи:

Four members of Chervona Kalyna: (left to right) Oleh Kaniuka, Olha Chodoba, Oleh Sochan, Tom Hrubek. 1986
«Червона Калина» – популярний у 70-х, 80-х роках український ансамбль з Нью-Йорку (США).
Перший склад
• Олесь Кузншии / Oles Kuzyszyn – фортепіано, гітара, вокал
• Оксана Тромса / Oksana Tromsa – лідер-вокал, бек-вокал
• Ростислав Декайло / Rostyslaw Dekajlo – гітара, вокал
• Олег Декайло / Oleh Dekajlo – гітара, вокал
• Орест Вірстюк / Orest Wirstiuk – акордеон
• Богдан Кузишин / Bohdan Kuzyszyn – барабани
• Нестор Близнак – звукорижесер
Склад кінця 70-х, першої половини 80-х
• Оксана Тромса / Oksana Tromsa – лідер-вокал, бек-вокал
• Ростислав Декайло / Rostyslaw Dekajlo – електрична та акустична гітари, вокал, менеджер
• Олег Декайло / Oleh Dekajlo – гітара, бас-гітара
• Орест Тарасюк / Orest Tarasiuk – барабани
• Орест Вірстюк / Orest Wirstiuk – акордеон
• Борис Вірстюк / Borys Wirstiuk – саксофон, кларнет, акордеон, синтезатор, гітара
• Олег Сохан / Oleh Sochan – синтезатор, клавішні інструменти
• Олег Канюка / Oleh Kaniuka – бас-гітара
Склад середини та кінця 80-х
• Олег Канюка / Oleh Kaniuka – бас-гітара, менеджер
• Олег Сохан / Oleh Sochan – клавішні інструменти
• Ольга Худоба / Olha Chodoba – вокал
• Том Грубек / Tom Hrubek – барабани
• Ендрю Демос / Andrew Demos – барабани
• Joseph Ruddick – саксофон
• Dave Grego – бас-гітара
Ансамбль організований у 1976 році пластунами куреня «Червона Калина» (Нью-Йорк), у складі – ст. пл. Олесь Кузишин, організатор і керівник (фортепіано, гітара, вокал), ст. пл. Оксана Тромса (вокал), ст. пл. Ростислав Декайло (гітара, вокал) та пл. уч. Богдан Кузишин (барабани).
Практичні приготування до виступу ансамблю розпочали ще восени 1975 року. Молоді музиканти власною працею придбали нові інстументи, стилізовані костюми в червоно-зелених барвах калини, та вивчили оригінально опрацьований та ще й підкреслений власними композиціями репертуар.
Новостворений ансамбль успішно дебютував на маскарадній вечірці Пластової Станиці Нью-Йорку в березні 1976 року.
Після цього успішного виступу музиканти з новим завзяттям взялись до праці. До ансамблю приєднались і двоє нових учасників – ст. пл. Орест Вірстюк (акордеон) та ст. пл. Олег Дейкало (бас-гітара). В такому складі ансамбль виступив ще на кількох мистецьких заходах – забаві Школи Українознавства в Нью-Йорку, на студентській забаві в Пассейку, на 50-літті куренів УПС і УСП «Червона Калина» в Гантері, на Союзівці, і в Гомпстеді. Усі ці виступи були доволі успішними, ансамбль здобув багато нових прихильників.
У 1977 році ансамбль залишили брати Олесь та Богдан Кузишини і організували ансамбль «Іскра», який теж в скорім часі набув великої популярності в шанувальників української музики у Північній Америці.
Незважаючи на те, що Червону Калину залишив її організатор, ансамбль продовжив свою діяльність. До ансамблю приєднались Орест Тарасюк (барабани), Борис Вірстюк (саксофон, акордеон, синтезатор) та Олег Сохан (клавішні інструменти).
Уже у 1980 році «Червона Калина» в такому оновленому складі записала доволі успішну платівку «Фіялка». На платівці можна почути українські народні пісні, твори авторів з України та композиції учасників ансамблю, польки, танго, музичні композиції з елементами року, джазу та панку.
З поміж найбільш пам’ятних концертів ансамблю у той час були виступи на вікенді «Міс Союзівка» в оселі Українського Народного Союзу (UNA), на «Українському фестивалі у Нью-Джерсі» (New Jersey Ukrainian Festival) в Центрі Мистецтв (Garden State Arts Center), на «Пертському Українському Молодіжному Фестивалі» (Perth Amboy Ukrainian Youth Festival) та «Українському Фестивалі у Барнесвілі (Пенсильванія)» (Barnesville (Pa.) Ukrainian Festival).
В середині 80-х склад ансамблю знову змінився. Ансамбль залишила вокаліста Оксана Тромса та кілька музикантів попереднього складу, їм на заміну прийшли інші.
Новою вокалісткою ансамблю стала уже знана на той час співачка Ольга Худоба. «Червона Калина» значно розширила свій репертуар та стилеву різноманітність, що дало можливість ансамблю виступати і перед англомовною публікою. Також музиканти продовжили працювати над покращенням та удосконаленням своїх уже відомих пісень, працювали над новим матеріалом. Ансамбль і далі мав великий успіх у шанувальників української музики у США.
За час своєї діальності «Червона Калина» виступала на численних весілях, танцях, вечірках та ін. мистецьких заходах. З концертами ансамбль побував у багатьох містах північно-східного побережжя США.
Ансамбль припинив свою діяльність на початку 90-х (1990 -?).
Джерело:
1. Пластова оркестра в Нью-Йорку. «Юнак», місячник пластового юнацтва, листопад, 1976, стор. 5.
2. Блаженко Христина. Нова оркестра «Червона Калина». Свобода. Український щоденник. 14.12.1976, №245, стор.- 4.
3. М.К. «Червона Калина» видала першу платівку. Свобода. Український щоденник. 25.04.1981, №78, стор.- 4.
4. Krupa Laryssa. Chervono Kalyna proves versatility in debut album. The Ukrainian Weekly, December 14 , 1980, №29, стор. – 7.
5. Andrea Roman. Chervona Kalyna Orchestra: on the right track. The Ukrainian Weekly, January 11 , 1981, №2, стор. – 6.
6. Chrystyna N. Lapychak. Chervona Kalyna: professional musicians with a «crescendo» future. The Ukrainian Weekly, December 14, 1986, №50, стор. – 9.
7. Інформація з полінрафії до платівки «Фіялка» (Chervona Kalyna Productions – CKP 1).
Ансамбль «Червона Калина» | Оркестра «Червона Калина» | «Червона Калина» | Музично-вокальний ансамбль «Червона Калина» | Пластова оркестра «Червона Калина» | The Chervona Kalyna Orchestra | The Chervona Kalyna band of New York | Chervona Kalyna

.
Багатьом юначкам і юнакам вже добре знайома пластова оркестра «Червона Калина», яка зорганізувалась у Нью-Йорку восени 1975 року.
Хоча початки не були легкі, бо треба було роздобувати різні інструменти, все ж таки наші молоді пластуни побороли всі труднощі і з великим запалом почали вивчати свій репертуар.
Спочатку оркестра складалася з чотирьох , членів – ст. пл. Оксана Тромса (сопрано), ст. пл. Ростик Декайло (гітара і спів), пл. уч. Богдан Кузишин (бубни) та ст. пл. Олесь Кузишин, організатор і провідник оркестри (фортепіян, гітара і спів).
Свій дебют оркестра мала на новацькій маскараді Пластової Станиці Нью-Йорку в березні 1976 р., де здобула собі багато прихильників. На цей дебют члени оркестри подбали про однакові стилізовані українські одяги в червоно-зелених кольорах калини.
Після цього наші молоді музиканти з новим завзяттям взялись до праці і приєднали двох нових членів: ст. пл. Ореста Вірстюка (акордіон) та ст. пл. Олега Дейкала (басова гітара). В цьому складі оркестра грала в червні 1976 р. на матуральній забаві Школи Українознавства в Нью-Йорку, як також на студентській забаві в Пассейку.
Наші молоді пластуни-музиканти заплянували цілий ряд виступів, а саме 25 вересня 1976 р. на забаві куренів УСП і УПС «Червона Калина» в Гантері з нагоди їхнього 50-річчя, дві забави для молоді в Гемпстеді та Нью-арку.
Оркестра «Червона Калина» вибрала собі за мету виконувати головно українську музику, яка б подобалася і старшому громадянству, як також нашій молоді. Оркестра хоче йти слідами інших українських оркестр та ан-самблів, які зуміли захопити молодь українською піснею в модерному й цікавому виконанні, як також ознайомити її з музикою, при якій танцювали їхні батьки, а яка й тепер має свою красу і свій чар. Цій молодій новій оркестрі бажаємо багато успіхів і радіємо, що пластуни та ще й наші співробітники беруться до такого гарного діла.
«Юнак», місячник пластового юнацтва
листопад, 1976 р., стор. 5.

Оркестра «Червона Калина» (зліва): Олег Декайло, Орест Вірстюк, Ростислав Декайло, Богдан Кузишин, Оксана Тромса та Олесь Кузишин.
Зорганізувалась у нас нова оркестра «Червова Калина». Молоді музиканти, члени пластового куреня «Червона Калина», вибрали собі за ціль виконувати головно українську музику, яка могла б подобатись і старшому громадянству, як рівнож нашій молоді. Оркестра хоче іти слідами інших наших оркестр та ансамблів, які зуміли захопити молодь українською піснею у модерному і цікавому виконанні, як також, оркестра хоче познайомити молодь з музикою, до якої танцювали їхні батьки, а яка і тепер має совою красу і чар.
Практичні приготування до нової оркестри розпочато вже восени 1975 р. Молоді музиканти власною працею придбали нові інстументи, стилізовані строї в червоно-зелених барвах калини, та вивчили оригінально опра-цьований та ще й підкреслений власними композиціями репертуар.
Дебютували в березні 1976 року на новацькій маскараді в Ню Йорку. Після цього першого успішного виступу здобули багато нових прихильників на матуральній забаві Школи Українознавства в Ню Йорку, та на студентській забаві в Пассейку, на 50-літті куренів УПС і УСП «Червона Калина» в Гантері, на Союзівці, і в Гомпстеді.
Пригляньмося ближче одиноким членам цієї групки музикантів. Перший ор-ганізатор і провідник оркестри, старший пластун Олесь Кузншии. В оркестрі до нього належить фортепіян, гітара і спів. Олесь закінчив Український Музичний Інститут дипломовим концертом у квітні 1975 року. Він є постійним акомпаньятором ..Молодої Думки». А крім музики студіює в Колюмбійському університеті і хоче бути лікарем.
Рівноправність жіноцтва піддержує в оркестрі Оксана Тромса. Вона закінчила Джуліярд музичну школу і мала свій дипломовин речиталь. Тепер студіює у Фейр-філд університеті в Коннектикат і хоче бути лікаркою. Старша пластуика Оксана співає.
Два брати, старші пластуни, Ростислав та Олег Декайло орудують гітарами та співають. Ростислав ще і працює в Студії Мистецького Слова пані Лідії Крушельницької, а Олег є солістом Сумівського танечного ансамблю «Верховинців». Ці два братчики і учаться у тій самій школі, у Ситі Коледжі в Ню Йорку. Лиш Ростислав студіює архітектуру, а Олег хоче бути адвокатом.
На акордеоні грає в оркестрі старший пластун Орест Вірстюк. Він довший час акомпаньював Сумівській танцювальній групі в Пассейку. Його цікавить економіка. Вчиться у Ратгерському університеті.
Усіх їх підтримує на бубнах пластун-учасник Богдан Кузишин. Богдан є на другому році навчання у середній школі Ріджис в Ню Йорку.
Старший пластун Нестор Близнак є звуковий режисер оркестри. Нестор студіює на останньому році у Нюйоркському університеті. Недавно він був прийнятий до медичної школи при цьому самому університеті.
Оркестра «Червона Калина» запланувала цілий ряд виступів у новому 1977 році. Прийдіть, послухайте, забав теся, і самі осудіть якість їхнього дару для нашого суспільства.
Блаженко Христина
Свобода. Український щоденник.
14.12.1976, №245, стор.- 4.

Члени музично-вокального ансамблю «Червона Калина»: Оксана Тромса, солістка; стоять (зліва направо): Ростислав Декайло, Олег Декайло, Орест Тарасюк, Орест Вірстюк, Олег Сохан і Борис Вірстюк.
Що можуть мати спільного хемік, електронік, міжнародний банкір, інженер, студент архітектури, студент права і студент першого року університету? – Лише їх захопленням українською музикою, яке віддзеркалюється в їх виступах. Ця група молодих спеціалістів і студентів належить до відомої оркестри «Червона Калина», яка видала свою першу платівку під час Різдвяних свят 1979-80 року.
Приймаючи на увагу те, що кожний член оркестри має яскраво виражену індивідуальність, оркестра не має голови – керівника, а керується демократичним принципом: всі справи вирішуються голосуванням. Часом нелегко знайти швидку розв’язку та згоду в такій демократичній системі, тим більше, що кожний має свій характер, стиль самовияву, темперамент та підхід до музики.
Їх платівка свідчить, що «Червона Калина» знайшла цільність гармонії. На платівці можна почути відомі мелодії й авторські оригінальні танечні композиції: польки, танго, «джаз», рок-ен-рол, навіть деякий вплив сучасної течії в музиці «Панк».
Познайомимось ближче, хто виконавці цієї різноманітної по стилю платівки. До складу оркестри належать: Оксана Тромса з Трамбул, Коннектнкат, головна вокалістка. Вона отримала музичну освіту у відомій школі музики в Ню Йорку Джуліярд, де студіювала спів і фортепіяно. Оксана вивчала гітару і далі навчається співу. В 1979 вона отримала ступінь бакалявра біології і хемії у Ферфілд-університеті, і тепер працює як хемік.
Ростислав Декайло займається фінансовими справами та за ангажуванням оркестри. Він грає на електричній та акустичній гітарах, колись студіював гру на фортепіяно. Ростислав мешкає у Флашінг, Ню Йорк, тепер закінчує факультет архітектури у Ситі-коледж, Ню Йорк, і рівночасно бере курси компюторної технології та працює в цій ділянці.
Молодший брат Ростислава Олег грає на гітарі і вчитться гри на фортепіяно. Він студент права у Ню йоркській Правничій Школі (New York Law Schol) і працює в адвокатській установі.
Єдиний музикант з досвідом гри в оркестрі є бубніст Орест Тарасюк із Страт-форду, Коннектикат, який брав попередню участь у різних музичних колективах модерної музики. Орест вчився гри на гітарі й акордеоні. Він здобув ступінь з електроніки і працює старшим технологом-електоніком.
Орест Вірстюк, з Кліфтону, Ню Джерзі, грає на акордеоні та на акордеоні-органі: він допомагає Ростиславові Декайлові в організаційних справах оркестри. Орест здобув ступінь бакалявра економіки і промислу в Ратгерському університеті, і зараз, працюючи, підвищує свою кваліфікацію в кар’єрі фахівця міжнародних фінансів.
Наймолодший член оркестри – Борис Вірстюк, йому 18 років. Він почав університетське навчання у Бравн-унівсрситеті. Грає на саксофоні, клярнеті, акордеоні, на т. зв. «string synthesizer» і на гітарі.
Останнім до оркестри ..Червона Калина» прийшов Олег Сохан. Він закінчив студії фортепіяна в Українському Музичному Інституті. Олег – випускник Принстонського університету, де здобув ступінь бакалявра з предмету електричної інженерії та науки компютора. Він працює в ділянці наукових досліджень компюторів.
Не зважаючи на складні й тривалі студії, навчання для здобуття професії та удосконалення фаху, що його обрали члени оркестри, вони присвячують максимум свого часу репетиціям, праці над виступами.
Повстає запитання, чому? – «Це приносить відпруження для мене. Українська музика ніби зачаровує мене своєю незрівнянною мелодійністю, яскравою характерністю. Виступи дають мені нагоду познайомитися ближче з різними українськими громадами». каже Оксана Тромса.
Ростиславові приносить насолоду бачити, яку радість і веселий настрій да-ють людям ритмічні мелодії.
Орест Вірстюк зауважив, що оркестра вже так тісно зжилась у співпраці, що не можливо уявити собі не виступати разом на забавах та імпрезах.
Оркестра виступає переважно 35 кінців Тижня (з 52- ох) в році. І часто-густо мусить відмовлятися від виступів, коли виникає конфлікт у розкладі. Крім того, члени оркестри, мешканці в трьох різних стейтах, сходяться щотижня на пробу.
«Червона Калина» виступає по цілому східньому побережжі Америки та плянує виступи в Чікаго, Детройті, Клівленді й Фініксі.
Оце стільки про цю молоду групу талановитих і насправді закоханих у українську пісню музик.
Чиє щось більше зворушливе від далекого і такого воднораз близького, тихого співу українського, що проймає до самих глибин серце і торкає най ніжніші струни душі?
І що може бути веселіше, ніж рідна жартівлива пісня – ритмічна і повна радости життя? Завдяки багатьом таким молодим талановитим гуртам музик і співаків, як і «Червона Калина», віриться, що хоч далеко від рідного краю, ми не забудемо нашу пісню. Орксстра «Червона Калина» свідчить проречисто про те, що на цій землі, на поселеннях, народжуються українці-американці з українськими серцями, що залюбки плекатимуть українські музичні традиції, як незабутній спогад про далеку Україну в Америці.
М.К.
Свобода. Український щоденник.
25.04.1981, №78, стор.- 4.
Chervona Kalyna Orchestra (Oksana Tromsa, Oleh N. Dekajlo, Orest Tarasiuk, Orest O. Wirstiuk, Rostyslaw Dekajlo, Oleh Sochan, Borys R.Wirstiuk). Untitled. Produced, arranged and mixed by the Chervona Kalyna Orchestra. Recorded at RBY Recording Studio. Southbury, Conn. 1980.
by Laryssa Krupa
In following the many albums of Ukrainian music released in the last 10 years, one can easily say that among first-general on Ukrainians in North America there is a definite interest in Ukrainian folksongs and contemporary songs from Ukraine, which are a main component of our modern dance music. An example of this is the recently released first album of the Chervona Kalyna Orchestra.
It is at once obvious that the members of this ensemble have given serious consideration to the musical quality and originality of interpretation of the repertoire they present on this debut record.
The versatility of the band (comprised of female lead singer and musicians playing piano, accordion, guitars, saxophone, drums and synthesizers) is evident in the selection of songs, the interpretation of their different moods and characters, and the instrumentation. Among the 11 songs selected are a few well-known Ukrainian folksongs, many new songs by contemporary songwriters from Ukraine, and three original songs written by band members.
Chervona Kalyna has the ability to capture the styles of a polka, wait? and tango as well as that of an art song, and to incorporate elements of jazz and rock into its interpretation. Each song is different in tempo, character and orchestration – ranging from the full orchestral sound used in a lively polka or one of the rock versions, to the mellow piano accompaniment of a love song.
In addition to the differing accompanimental arrangements, cach song is enhanced by the use of introductions, interludes, codas, shifts of tonality, and the filtering in and out of solo instruments such as the piano or saxophone.
It is through the introductions and interludes that Chervona Kalyna is able to achieve contrast within an individual song. Some of the introductions are surprising – for example, it is not customary to begin folk songs with the sounds of seagulls («Seagulls») or whistling winds «WatercoIors») – nevertheless, they are effective. These introductions set the mood and emphasize the title of the song – but not always. In «Play, Bandura Player» the quiet bandura intro gives way suddenly to a fast tempo and energetic style which more convincingly assert the message sung. Another example, the Overture written by band member Borys R. Wirstiuk. is interesting in its transition from the majestic opening chords to the vivacious tempo of the song itself.
The interludes skillfully used between verses provide contrast within a song by bringing the instruments into the foreground or by featuring a solo instrument. Shifts of tonality used in «Pyrohy with Cheese,» with added sound effects, produce the humor in this lively polka.
Throughout ihe album the rhythm is very clear, largely due to the skills of drummer Orest Tarasiuk.
From the lead singer one would like to hear more flexibility in expression and phrasing. Oksana Tromsa sounds best in her own composition, «Unforgettable Love,» in which she convincingly brings forth the lyrical atmosphere accompanied appropriately by the piano.
The third original composition of the group. Oleh Sochan’s «Farewell.» carries with it a hope of reunion rather than the despair of finality. There is sentiment, but no over dramatization of sorrow in saying farewell. Mr. Sochan’s pianistic abilities arc heard in the accompaniments of this and other songs, including the jazz-like piano figures in the opening of «Enchanting Girl.»
In sum. this recording provides ample evidence of the ambitions and capabilities ol the group as well as members enthusiasm and serious application. We hope that this is the first of many more albums to come by Chervona Kalyna.
The Ukrainian Weekly,
December 14 , 1980, №29, стор. – 7.
by Andrea Roman

The Chervona Kalyna Orchestra: (seated, from left) Oksana Tromsa, Oleh N.Dekajlo, (standing) Rostyslaw Dekajlo, Borys R.Wirstiuk, Orest Tarasiuk, Orest O.Wirstiuk and Oleh Sochan.
CLIFTON. N.J. – Take seven talented individuals, each with a different temperament and personality, with nothing in common other than love of music and Ukrainian culture and the enjoyment they derive from performing, and you have the Chervona Kalyna Orchestra of New York.
Chervona Kalyna members feel that they have been able, at long last, to mold the group into a combination that works thanks to. or in spite of. its democratic system of decision-making.
You sec. the group has no leader; everything is decided by a majority vote. And it is this democratic arrangement that allows each member to feel free to express himself and have influence on the groups creative direction.
As a result, the orchestra has tried many different things, albeit making mistakes along the way. but learning a great deal in the process.
Perhaps it was this valuable learning process that enabled the group last fall to release a debut album that provides such a variety of music – from full instrumentation to solo voice with piano accompaniment; from polka, tango and jazz to rock and roll with a touch of punk; from new arrangements of known works to original compositions by band members.
At times, the group’s democratic system can also make decision-making a tedious process, band members admit.
«Last year really tested our togetherness. «lead singer Oksana Tromsa says. (In 1980 the group concentrated on recording its album). «It’s very hard forsevenpeople who are so different from one another to work together.» says Rostyslaw Dekajlo. guitarist and business manager, adding, «if we were serious all the time we would never have lasted» through all the rehearsals, recording sessions and road trips.
But, thanks to humor, they did last – no small feat considering that all the members, who hail from three states, work, go to school, or do both.
The Chervona Kalyna Band was founded in September 1975 with four members. Only two of the original members. Mr. Dekajlo and Miss Tromsa. arc members of today’s Chervona Kalyna Orchestra.
The group steadily added new members and new instruments, and since June 1979. members are quick to point out. the group has considered itself a full- fledged orchestra. It was then that we felt we had the ‘’right combination» of musicians and «we could see that it was working out.» says Mr. Dekajlo. Soon afterward, serious work on Chervona Kalyna’s debut album began.
Members say they don’t want to imitate any other group, but they do cite Tempo and Rushnychok as influences on their work.
Chervona Kalyna is perhaps most similar to Tempo in the variety of music it performs – Ukrainian folk songs, popular American songs, contemporary Ukrainian songs, new compositions and arrangements – and in trying to appeal to audiences of all ages. Orchestra members say they want to give the public a chance to hear a good variety of songs.
Who are the members of the Chervona Kalnyna Orchestra?
Oksana Tromsa. the lead vocalist from Trumbull. Conn.. is one of the two orchestra members who completed formal music training. She majored in voice and minored in piano at the Juilliard School of Music. She also studied guitar and continues to take voice lessons. Miss Tromsa. who holds a B.S. in biology and chemistry from Fairfield University, is an international research and development chemist.
Rostyslaw Dekajlo, business manager, guitarist (acoustic and electric) and vocalist, studied piano. The Flushing. N.Y., resident is completing architecture itudies at the City College of New York, while taking courses in computer technology at New York University and working in the computer science field.
Oleh Dekajlo. the younger of the two Dekajlos in Chervona Kalyna, is the bass guitarist. He is a student at New York Law School and is associated with the law firm of Bedell and Feinberg. Mr. Dekajlo alsc studied piano.
Drummer Orest Tarasiuk of Stratford. Conn… is the only Chervona Kalyna member with previous band experience, having played in several rock bands. He also took guitar and accordion lessons Mr. Tarasiuk has a degree in electronics and works as a senior electronics technician.
Clifton, N.J.. resident Orest Wirstiuk plays the accordion and accordion-organ and serves as assistant business manager. He graduated from Rutgers with a B.S. in economics/ business and is pursuing a career in international banking.
Borys, the younger Wirstiuk, and at 18 the youngest orchestra member, lives in Providence, R.I., where he is a pre-law student at Brown University. He plays the saxophone, string synthesizer, clarinet, orchestrator and accordion, and studied guitar as well.
The newest member of Chervona Kalyna, Oleh Sochan, completed piano studies with the Ukrainian Music Institute. He graduated with a B.S. in electrical engineering and computer science from Princeton, where he works as a computer science researcher.
As varied as the members of group are their reasons for devoting their not-too-abundant leisure time to the Chervona Kalyna Orchestra.
«It’s an outlet» for the Ukrainian music that I love, says Miss Tromsa, adding that the opportunity to meet people is another plus.
«I like to sec people enjoy what I do.» the older Dekajlo says, while his brother admits: «I like performing.»
Mr. Wirstiuk notes that it almost seems that he works with the band out of force of habit. «I’ve been doing it for years,» he says at first, then adds: «I also enjoy being at social occasions.»
Whatever the reasons, members devote an average of 35 weekends per year to performances (they have more offers for bookings than they can possibly accept, the business managers say) and are willing to travel to weekly practice sessions (held alternately in New York, New Jersey and Connecticut).
The Chervona Kalyna Orchestra performs at dances, concerts, weddings and other occasions. Dances, according to Miss Tromsa, arc the best (prom, because the group can make use of a more diverse repertoire.
The band has performed throughout the Northeast – Boston. New York, Newark. Passaic. Long Island, Soyuzivka. Hunter. Bridgeport, among other loca-tions – and plans to reach out to the Midwest and West with upcoming performances in Chicago. Detroit. Cleveland and Phoenix.
Band members say that among their most memorable performances to date were four in 1980: the Miss Soyuzivka weekend at the UNA estate, the New Jersey Ukrainian Festival at the Garden State Arts Center, the Perth Amboy Ukrainian Youth Festival and the Barnesville (Pa.) Ukrainian Festival.
But, «the best performance ever,» says Miss Tromsa. was the Perth Amboy engagement which provided the band with a chance to play in both a concert format and later at a dance «The people were very receptive, young and old were dancing,» She notes. «Later they came up to us – people say we’re ‘approachable’ – and said that what they liked most about our music was that they could listen and dance to it.»
Is Chervona Kalyna becoming successful? Members think the answer is yes. About two years ago. they noticed they had cultivated a loyal following – groupies, if you will – which came to dances especially to hear the orchestra play.
Another sign that they were succeeding was a disconcerting one at first. As MissTromsa tells it: «We noticed that people weren’t dancing to some of our music, and we were afraid that something was wrong with our performance.»The reason was revealed at the end of the dance. «The people told us that they found some of the songs so beautiful that they just wanted to sit and listen to the music,» explains Miss Tromsa.
«We must be on the right track.» muses the older Dekajlo.
The Ukrainian Weekly,
January 11 , 1981, №2, стор. – 6.

Four members of Chervona Kalyna: (left to right) Oleh Kaniuka, Olha Chodoba, Oleh Sochan, Tom Hrubek.
«You won’t see any of us, in fad ever drinking or anything on stage, before or after (a performance). People always associate musicians and music with things like that»
by Chrystyna N.Lapychak
JERSEY CITY, N.J. – When the three principal members of the Chervona Kalyna musical orchestra came to The Weekly’s offices here in October for this interview they wanted to make one thing perfectly clear.
Rumors of the band’s untimely demise have been greatly exaggerated, according to the musicians, and their purpose here was to dispell such gossip with the announcement of a new album in the works, as well as a performance schedule booked months in advance.
The three performers, Oleh Kaniuka, Oleh Sochan and Olha Chodoba, are members of a Ukrainian American band whose history stretches back some 11 – 12 years to when it was originated by the Kuzyszyn (Oles and Bohdan) and the Dekajlo (Rostyk and Orest) brothers and has since developed into its present form.
«The band’s undergone a lot of changes,» particularly in it’s membership, said Mr. Kaniuka, a 23-year-old Union. N.J. resident who has played bass guitar with Chervona Kalyna for some seven years.
It is these very personnel changes that have often caused rumors of Chervona Kalyna’s break-up to circulate within the Ukrainian community in the New York / Philadelphia metropolitan area, which serves as the group’s market and home, according to the 28-year-old Mr. Sochan of Princeton, N.J., who has performed on the keyboard synthesizer with the group for about 10 years.
«We don’t understand it,» said Mr. Kaniuka, a junior in the jazz performance program at Rutgers University’s Mason Gross School of the Arts. «We play every weekend, yet we always run into people that say stuff like, ‘Oh I thought you guys broke up.’»
And the group did indeed play practically every weekend this fall, some weekends they played both days, according to Mr.Sochan, a computer scientist by profession who of all the group’s seven current members has been with Chervona Kalyna the longest and has witnessed the most changes and the subsequent rumors.
«Every time someone leaves people think we’re breaking up,» said Mr. Sochan. «When Oksana Tromsa (the group’s original female lead vocalist) left, people thought we were breaking up. When Rostyk (Dekajlo) left, people thought we were breaking up. And when I got married, people thought we were breaking up,» he said. «Yet we’ve always been able to replace the members who left.»
Just a year-and-a-half ago the group acquired a new lead female vocalist and its youngest member, at age 21, Ms. Chodoba of Woodhaven, N.Y., a senior at Queens College.
The other members of the band are: Tom Hrubek, their drummer for most Ukrainian and many non-Ukrainian «gigs,» Andrew Demos, an alternate drummer, Joseph Ruddick, a sax player, and Dave Grego, a bass player. Messrs. Ruddick and Grego perform only when saxophone or another bass are specifi-cally requested by a client.
The group has, in fact, been experiencing an extraordinary demand on their time and talents, evident by constant appearances at various Ukrainian community and non-Ukrainian functions, weddings, dances, parties, benefits and the like.
Being so much in demand, the members have seen fit to expand their repertoire to a wide variety of musical styles. They’ve continued to work on improving and perfecting their performances of traditional Ukrainian music, adding new numbers and new interpretations of older tunes. They’ve also expanded their jazz and top 40 rock repertoire and are now capable of performing an entire evening of either style.
In fact, the Chervona Kalyna orchestra is known as Episode in non Ukrainian circles, a name the group gave itself for booking purposes as a strictly performing band for non- Ukrainian gigs. Episode does its booking both directly and through an agent, the Rick Richards Agency in Springfield, N.J.
Chervona Kalyna does its own booking, a job done mostly by Mr, Kaniuka, who serves as the group’s unofficial business manager.
«Each member has his or her own set of functions to perform,» said Mr. Sochan. «It’s my job to decide which microphone gets plugged in where.»
«I also call the tunes on stage,»as well as take care of the business aspect, said Mr. Kaniuka.
«It’s Tom’s (Hrubek) or Andy’s (Demos) job to set up the drums,» added Mr. Kaniuka.
Perhaps what makes Chervona Kalyna so successful an orchestra is that they consider themselves professionals and display behavior appropriate to their professionalism. They don’t fool around when it comes to performing.
«We think it’s our responsibility to give our best,» said Mr. Sochan.
«I make it a point to hire only professionals,» said Mr. Kaniuka. «Every single person (in the band) had either played for most of his life professionally or has gone to school for music or both,» he said. He is, himself, pursuing a bachelor’s degree in jazz performance and had taken lessons with numerous jazz pros well-known in their field.
Mr. Sochan has taken music lessons all his life and performed for several years while attending Princeton University with the school’s Madrigal Singers.
Ms. Choboda is minoring in music at Queens College and performs with the Promin vocal ensemble, the Echo of the Steppes bandura ensemble and teaches bandura to youngsters in Hempstead, L.I., in affiliation with the New York School of Bandura.
Their other bassist, Dave Grego, 30, is a Julliard graduate.
«Their performance is always professional and so is their behavior,» added Mr. Kaniuka, referring to his fellow band members.
«You won’t see any of us, in fact, ever drinking or anything on stage, before or after (a performance),» he added. «People always associate musicians and music with things like that.»
«You Ye up there, you Ye performing a service for the people and it’s your
responsibility to give them the best you can, that you have to offer,»added Mr. Sochan.
«It’s really a professional field, I mean, I feel I’m as much a professional person as somebody who’s an attorney,» Mr. Kanjuka stressed. «Our behavior lias’to reflect that».
«Musicians nowadays, their heads are in a completely different place. In the 60’s and 70’s it was all ‘Let’s party and have a good time.’ Now, it’s like when we’re not out doing a gig, we say ‘Let’s sit in the practice room and get our technique up,» Mr. Kaniuka concluded.
«It’s because the field is so competitive,» concluded Mr. Sochan.
So now thg members of Chervopa Kalyna are planning an new album, the group’s second, of all traditional Ukrainian music. A new album, which they hope to release by early 1988, would prove that their band is going strong.
«Having a current album would be like the last word,» declared Mr. Sochan.
The Ukrainian Weekly,
December 14 , 1986, №50, стор. – 9.