Чайковська Любов Констянтинівна


Чайковська Любов Констянтинівна

Українська скрипалька, доцент кафедри скрипки ЛНМА імені М.Лисенка

        Любов Констянтинівна Чайковська закінчила Львівську консерваторію ім. М.Лисенка по фаху «скрипка» в класі професора Д.Лекгера та аспірантуру Київської консерваторії у професора О. Пархоменко.
        Яскрава талановита скрипалька – лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців, дипломант Всесоюзного конкурсу скрипалів. Чисельні сольні виступи Л.Чайковської у Львові, в Молдові, на Далекому Сході Росії отримали захоплені відгуки преси та музичної громадськості.
        На кафедрі камерного ансамблю та квартету Любов Чайковська працювала з 1973 року по 1990 рік, ведучи клас струнного квартету. Десять років була провідним педагогом по класу скрипки Вроцлавської музичної академії імені К. Ліпінського.
        Виступала у Львові в дуетах з піаністами Л. Луців, Ж. Пархомовською, М. Крих, С. Виноградовою, Х. Гумецькою, у фортепіанних тріо з Є. Шпіцером, Ю. Ланюком, в ансамблі з Г. Павлієм, Л. Оніщенко, з Т. Шуп’яною (у фортепіанному квінтеті Й. Брамса виконувала партію альта). Учасниця ансамблю «Веселі скрипки», у складі якого виконала пісню «Намалюй мені ніч», яка стала шлягером того часу.
        На сьогоднішній день Любов Чайковська – доцент кафедри скрипки ЛНМА імені М. Лисенка. Серед її студентів – дипломанти Всесоюзного конкурсу струнних квартетів серед вищих музичних закладів Радянського Союзу О. Тельвах, Ш. Даровці, О. Гутник, О. Журова.

Джерело:
1. Кафедра камерного ансамблю та квартету (conservatory.lviv.ua).
2. Фото з обкладинки до альбому «Намалюй мені ніч».

Чайковська Любов Констянтинівна | Любов Чайковська | Л.Чайковська | L.Tchaikovska