Дорош Олег Іванович


Дорош Олег Іванович

Популярний у 70-х, 80-х український співак, соліст естрадно-джазового ансамблю «Медікус»

Окремі записи:

        Олег Дорош народився у 1944 році в селі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області в сім’ї Іван та Євдокії Дорошів. Любов до пісні перейняв від своєї співучої родини. Ще у школі, звернув на себе увагу гарним голосом та чудовим виконанням пісень.
        Навчаючись у Львівському державному медичному інституті був солістом естрадно-джазового ансамблю «Медікус», який діяв при цьому інституті. Особливо полюбили львів’яни у його виконанні пісню Ігора Хоми «Срібне коло». Тривалий час звучала вона по радіо, з телеекранів та в концертних залах. Записано було її і на платівку (всесоюзна фірма грамзапису «Мелодія», 1975). В наступному році на платівці «Мелодії» видана пісня «Грай, сопілко», яку Олег Дорош виконав в дуеті з Іваном Поповичем.
        У 1972 році до Львова з Буковини приїхав на навчання вже тоді відомий на цілий Радянський Союз композитор, поет і співак Володимир Івасюк. Олег Дорош потоваришував з молодим композитором і став одним з перших львівських музикантів, які почали з ним співпрацювати. Минуло трохи часу, і львівський ефір збагатився ще на одну прекрасну українську пісню – вони разом заспівали й записати на радіо нову пісню Володимира Івасюка «Пісня буде поміж нас».
        По закінченню медичному інституті Олег Дорош і далі присвятив себе музиці. Виступав з сольними програмами, а також був учасником багатьох ансамблів, зокрема – Київської капели бандуристів, військового ансамблю пісні і танцю, Закарпатського, Гуцульського, Волинського ансамблів пісні і танцю, естрадного оркестру під керівництвом народного артиста України Миколи Гнатюка.
        Помер Олег Дорош у 1999 році.
        Мистецька агенція «Наш Формат» у 2009 році видала колекційне зібрання дисків, на яких представлено все розмаїття творчої спадщини Ігоря Хоми та його ансамблю «Медікус» (організував видання відомий львівський співак та музичний діяч Орест Цимбала). В цій колекції і виданий один альбом з записами пісень у виконанні Олега Дороша.
        Також в 2009 році у Долині відбувся концерт-реквієм «Срібне коло», присвячений 10-річчю з того дня, як відійшов із життя Олег Дорош. У вечері пам’яті взяли участь рідний брат і сестра Олега Дороша, народні артисти України Михайло Кривень і Остап Гавриш, друзі Олега Дороша по пісенній та музичній творчості, мистецькі колективи району.

Джерело:
1. Бегар Семен. «Срібне коло» пам’яті про Олега Дороша, 02.11.2009 (galychyna.if.ua).
2. Інформація та фото з поліграфії до альбому «Співає Олег Дорош» (МА «Наш Формат»).
4. Інформація з відеозапису концерту-реквієм «Срібне коло».
3. Орест Цимбала (philharmonia.lviv.ua).
4. Інформація з платівки «Пісні Івана Поповича» (Мелодия, С62 06627-28)

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
альбомПісні Івана Поповича (33 rpm/7")Мелодия - С62 06627-28197601_Melodiya_С62_06627-28_front 02_Melodiya_С62_06627-28_back
альбом«Співає Олег Дорош» (CD-Audio)Наш Формат - без номера2009