Два кольори, дует


Dva kolory, duet

        Восени 1979 року співачку Людмилу Гримальську Укрконцерт призначив солісткою ВІА “Кобза”. Та репертуар Гримальської і стиль “Кобзи” складно поєднувався… Вихід знайшовся простий – Людмила заспівала в дуеті з бас-гітаристом гурту Олегом Ледньовим українські народні пісні – “В саду гуляла”, “Ой, що то за хлопець”, “З сиром пироги”, “Ти ж мене підманула”. Успіх був винятковий – вже навесні 1990 року решта репертуару “Кобзи» публікою просто не сприймалася.
        “Два кольори” – Людмила та Олег, відокремилися і рочали виступати в супроводі колишніх бандуристів “Кобзи” К.Новицького та С.Жовніровича.
        З театралізованою виставою “Через наші села мандрівка весела” (сценарій – Михайло Ткач, режисер – Андрій Сова), прем’єра якої відбулася в Палаці “Україна”,вони побували в усіх куточках України, виступали перед героями-рятівниками в Чорнобилі. В Білорусі, Росії, Словаччині та інших країнах світу вони гідно презентували пісенне мистецтво України.
        Основу репертуар колективу складали ті народні пісні в яких найбільш повно представлений гротеск, жарт та елементи бурлеску. Виконавці немовби “розігрують” пісні на сцені. Публіка спостерігає за грою “дівчини” та “парубка”, які вступають в веселу суперечку між собою. При цьому надзвичайно природно підтримують контраст між голосами і зовнішніми характеристиками виконавців.
        В 1985 році Гримальській та Ледньову було присвоєне звання Заслужених артистів України.
        Пісні дуету є у фондах Українського радіо. В кінці 2002 року лейбл “Taras Bulba Entertainment” випустив CD-збірник записів дуету “Два кольори”.
        Після смерті Олега Ледньова у 1997 році дует припинив своє існування.

Джерело:
1. ДВА КОЛЬОРИ (cheremshyna.org.ua).
2. Дует Два кольори (pisni.org.ua).
3. Искусство Эстрадного дуэта. В.Герасимов. Кругозор №10/1981

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
синглНародні пісніМелодия - ГД - ?1981
альбомДва кольори (CD)Taras Bulba Entertainment - TBE-002-22002
збіркаЧічері. Українські народні пісні у виконанні українських ВІА (CD-Audio)Астра Рекордс - AR-009-04200401-Astra Rekords_AR-009-04_front 05-Astra Rekords_AR-009-04_back