Дніпрянка, тріо бандуристок (Київ, Україна)


Trio-bandurystok-Dnipryanka_03Trio-bandurystok-Dnipryanka_02 Trio-bandurystok-Dnipryanka_01

        Тріо бандуристок “Дніпрянка” створене у 1954 році при Київській державній філармонії у складі Валентини Пархоменко, Елеонори Миронюк (Пилипенко), Юлії Гамової.Усі троє на той час навчались в музичному училищі ім. Глієра, де їх музичний талант помітив викладач училища відомий бандурис і співак Володимира Кабачок, саме під його керівництвом і було створене тріо бандуристок “Дніпрянка”.
        У 1959 році тріо взяло участь у VІІ Віденському фестивалі молоді і студентів. Фестиваль був нелегким екзаменом для бандуристок. Адже там виступала талановита молодь із усього світу. Дівчата виправдали високе довір’я посланців своєї країни. За майстерне виконання українських народних та сучасних пісень всім трьом бандуристкам було вручено Срібні Медалі. Після цього почалися подорожі тріо бандуристок по всьому світу.
        Вони виступали в усіх республіках колишнього СРСР. Із своїми піснями бандуристки побували і далеко за межами нашої країни. Вони пронесли українську пісню в понад шістдесят країн світу. Всі п’ять континентів побачили і почули їхній спів: Японія, Франція, Бельгія, Канада, Америка, Фінляндія, Австралія, Голландія, Норвегія та багато інших країн світу.
        Тріо бандуристок «Дніпрянка» також відвідало Африку. Гастролі тривали п’ять місяців: Уганда, Руанда, Кенія, Танзанія, Бурунді, острови Мавріка й Мадагаскар. Країни з незвичайною екзотикою, з дивовижними птахами та звірами, а головне з людьми: чорношкірі з білосніжною посмішкою. «Вони, коли дізналися, що ми з України, гаряче хапали нас за руки, на своїй мові висловлювали свою повагу, вдячність, любов і дружбу до нашого народу. Не знали ми, як же вони зрозуміють наші пісні, наше мистецтво. Але вже вихід нас у національних костюмах зал зустрів гарячими оплесками, а після першої пісні – овації. Люди не знають нашої мови, багато з них взагалі вперше чули про Україну, вперше бачили артистів, але після концерту не знали, як висловити вдячність свою, на знак любові до нашої країни показували нам свої національні пісні», – згадувала Елеонора Пилипенко-Миронюк.
        Про їхні творчі досягнення неодноразово писала газета «Радянська Україна»: «Три чисті краплини з співучого моря пливли течіями трьох рік, і так, як вони споконвіку вливаються в Дніпро широкий, зустрілися у рідному руслі і заспівали трьома голосами. А в парі з їх голосами задзвеніли їхні бандури, і тоді у пісні виросли два крила, мов у дніпрової чайки, і люди дізналися, що дніпрянки співають – чарівно».
        Про наших співачок писали газети багатьох країн. Коли дівчата виходили на сцену, у всіх завмирав подих. Ніхто ще не чув такої прекрасної мелодії. Дзвінка пісня лилася по всьому залу. Глядачі були в захопленні.
        У 1957 році співачки стали лауреатками, у 1969-му їм було присвоєно звання заслужених артисток, а 1979-го – народних артисток України.

Джерело:
1. Культура і життя (загальнодержавна українська газета), №29, 2111, с. – 3
2. Елеонора Пилипенко-Миронюк. (lyceum.in.ua)
3. Інформація з обкладинки до платівки Тріо бандуристок ”Дніпрянка” (Мелодия / С30 05491-92).
4. Фотографії з презентації “Народна артистка України Елеонора Пилипенко-Миронюк”. Рябоконь А.Я., Сквирський ліцей Київської області, Керівник проекту – Цимбалюк В.І.

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомУкраїнські пісні (LP/33/12″)Мелодия / С30 05491-921974
збіркаГрай, моя бандуро. Пісні на вірші Д.Луценка (CD)UKRmusic - UM-CD 0572006