ElectroNova (Нью-Йорк, США)


ElectroNova
        ElectroNova (Нью-Йорк, США) – перший український музичний проект який записав українські пісні та мелодії в жанрі електронної музики.
        На початок 70-х українські музичні гурти Північної Америики уже творили свою музику у різних музичних напрямках, від рок-н-ролу до джазу. А в середені 70-х українські пісні та мелодії, завдяки гурту «ElectroNova», вперше зазвучали в ще новому на той час напрямі «електронна музика».

        Учасники проекту:

        Марко Сидорак (Marko Sydorak) – синтезатор, клавінета, орган
        Мирослава Махмет (Myroslav Mahmet) – акустична та електрогітара
        Марсело Мілан (Marcelo Milan) – соло-електрогітара
        Гері Нагель (Gary Nagel), Келвіна Кертіс (Calvin Curtis) – барабани та перкусія
        Євген Котлярчук (Eugene Kotlarchuk), Георгій Кузина (George Kuzyna), Валя Наливайко (Vala Nalyvajko) – вокал

        Проект організував Марко Сидорак, нащадок українських емігрантів, спеціаліст в галузі електронної музики, який професійно займався створенням музичного супроводу і спецефектів для радіо- і телевізійних рекламних роликів.
        Втілення ідеї запису української музики з використанням музичних синтезаторів та комп’ютерних технологій Марко Сидорак почав влітку 1974 року. До участі в проекті він запросив Мирослава Махмета, талановитого музиканта, теж нащадка українських емігрантів, та американців Марсело Мілана, Гері Нагеля, Келвіна Кертіса. Для виконання вокальних партій були залучені Євген Котлярчук, Георгій Кузина та Валя Наливайко.
        Робота над записами почалась в грудні 1974 року. Дев’ять місяців, переважно по вечорах, музиканти працювали в студії. Записи були завершені в серпні 1975 року, а до кінця року видана платівка «Ukrainian», що своїм оригінальним звучанням виділялась з-поміж інших українських платівок, що на той час були видані на північноамериканському ринку. Цікавим є і дизайн конверту, з зображенням писанки на комутаційній панелі музичного синтезатора, чим оригінально ілюструється тематика платівки.

Джерело:
1. Інформація з обкладинки до платівки «Ukrainian» (JMS Records – LS 010145).
2. Computerized Music Enters Ukrainian Scene. The Ukrainian Weekly, November 28, 1975, №223, стор. – 3.