Гомін степів, ансамбль бандуристів (Нью-Йорк, США)


        
Окремі записи:

Ансамбль при Товаристві Українських Бандуристів, більшість учасників якого були у складі «Гомону степів» (фото біля Водоспаду Іґуасу, 1987)

        «Гомін степів» – мішаний ансамбль бандуристів створений в січні 1982 року при Школі Кобзарського Мистецтва в Нью-Йорку. Організував ансамбль Юліан Китастий з кращих учнів та інструкторів цієї школи. Також в складі ансамблю були і деякі учасники Української Капели Бандуристів iм. Т.Шевченка. Свою назву ансамбль отримав від одного з найвідоміших творів Григорія Китастого.
        Перший закритий виступ-репетиція ансамблю відбулась 21-го березня 1982 року в залі Літературно-Мистецького Клубу в Нью-Йорку. На цьому концерті були присутні видатні бандуристи Григорій Китастий та Роман Левицький, які високо оцінили майстерність новоствореного ансамблю.
        Метою створення ансамблю була популяризація кобзарського мистецтва серед молоді, а також його подання в модерному виконанні. Ансамбль поєднував традиційні українські твори із сучасними інструментальними композиціями. В репертуарі ансамблю українські народні пісні, їх обробки, сучасні твори, а також інструментальні твори західноєвропейських композиторів.
        У 1984 році ансамбль записав альбом пісень та інструментальних творів «Гомін степів», який виданий на платівках, аудіокасетах та аудіодисках.
        «Гомін степів» виступав з концертами в багатьох містах США, зокрема в Нью-Йорку, Баффало, Рочестерi, виступав у Гарвардському університеті та «Союзiвцi», також побував з концертами у Канаді. У 1987 році ансамбль здійснив поїздку до Аргентини i Бразилії і там дав кілька концертів. Деякі з учасників ансамблю виступали в Європі та Південній Америці і навчали там молодь кобзарського мистецтва.
        За час своєї діяльності мистецькими керівниками ансамблю були – Юліан Китастий (1982 – середина 80-х), Микола Дейчаківський (кінець 80-х – початок 90-х) та Іван Лехіцький, який керував ансамблем впродовж 90-х. Адміністратори – Ліда Чорна та Лілія Опанащук.
        Ансамбль припинив свою діяльність в кінці 90-х.

Джерело:

1. Левицький Роман «Браво! » // Свобода. Український щоденник. 14.02.1982, №69, стор.- 5.
2. В.Д. «Чи чули ви “Гомін степів”?» // Свобода. Український щоденник. 13.04.1983, №68, стор.- 4.
3. Колесса Г. «Бандуристи гостювали на Союзівці» // Свобода. Український щоденник. 02.08.1990, №146, стор.: 1, 4.
4. Микола Чорннй-Досінчук. «“Гомін степів” знову концертує» // Свобода. Український щоденник. 21.09.1994, №179, стор.- 3.
5. Коваленко Лідія. «Юліян Китастий – бандурист, поет, вчител» // Свобода. Український тижневик. 29.07.2005, №30, стор.- 25.
6. В.М. «Echo of the Steppes // Енциклопедія української діаспори – Том 1 (США) (eudusa.org).
7. Святочне відзначення 7-ої річниці Незалежности України. Оголошення. Свобода. Український тижневик. 07.07.1998, №6, стор.- 15.
8. Карась Г. // Музична культура української діаспори у світовому часопросторі ХХ століття, Івано-Франківськ: Тіповіт, 2012, стор.: 473, 652.
9. Фото: архів «Свободи» (svoboda-news.com) та eudusa.org (уточнення до фото Марка Фаріона).

Ансамбль бандуристів «Гомін степів» | Гомін степів | Echo of the Steppes Bandura Ensemble

Підбірка публікацій