Гомін степів, ансамбль бандуристів (Нью-Йорк, США)


        
Окремі записи:

Ансамбль при Товаристві Українських Бандуристів, більшість учасників якого були у складі «Гомону степів» (фото біля Водоспаду Іґуасу, 1987)

        «Гомін степів» – мішаний ансамбль бандуристів створений в січні 1982 року при Школі Кобзарського Мистецтва в Нью-Йорку. Організував ансамбль Юліан Китастий з кращих учнів та інструкторів цієї школи. Також в складі ансамблю були і деякі учасники Української Капели Бандуристів iм. Т.Шевченка. Свою назву ансамбль отримав від одного з найвідоміших творів Григорія Китастого.
        Перший закритий виступ-репетиція ансамблю відбулась 21-го березня 1982 року в залі Літературно-Мистецького Клубу в Нью-Йорку. На цьому концерті були присутні видатні бандуристи Григорій Китастий та Роман Левицький, які високо оцінили майстерність новоствореного ансамблю.
        Метою створення ансамблю була популяризація кобзарського мистецтва серед молоді, а також його подання в модерному виконанні. Ансамбль поєднував традиційні українські твори із сучасними інструментальними композиціями. В репертуарі ансамблю українські народні пісні, їх обробки, сучасні твори, а також інструментальні твори західноєвропейських композиторів.
        У 1984 році ансамбль записав альбом пісень та інструментальних творів «Гомін степів», який виданий на платівках, аудіокасетах та аудіодисках.
        «Гомін степів» виступав з концертами в багатьох містах США, зокрема в Нью-Йорку, Баффало, Рочестерi, виступав у Гарвардському університеті та «Союзiвцi», також побував з концертами у Канаді. У 1987 році ансамбль здійснив поїздку до Аргентини i Бразилії і там дав кілька концертів. Деякі з учасників ансамблю виступали в Європі та Південній Америці і навчали там молодь кобзарського мистецтва.
        За час своєї діяльності мистецькими керівниками ансамблю були – Юліан Китастий (1982 – середина 80-х), Микола Дейчаківський (кінець 80-х – початок 90-х) та Іван Лехіцький, який керував ансамблем впродовж 90-х. Адміністратори – Ліда Чорна та Лілія Опанащук.
        Ансамбль припинив свою діяльність в кінці 90-х.

Джерело:

Ансамбль бандуристів «Гомін степів» | Гомін степів | Echo of the Steppes Bandura Ensemble

Підбірка публікацій