Гнатюк Анатолій


Anatoliy HnatyukЗаслужений артист України. Актор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Кіноактор, телеведучий, співак
Нагороджений “Срібною пектораллю” – театральною нагородою України; дипломом II ступеня і званням лауреата Республіканського конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка (м. Київ, 1989 р.); дипломом і званням лауреати Республіканського конкурсу артистів естради (II премія, м. Ужгород, 1990 р.); лауреат Усеукраїнського радіофестивалю “Пісня року’ (1998 р.), лауреат музичного телевізійного фестивалю “Шлягер року” (1999 р.);
дипломом за психологічність, пластичність і колоритність образу Голохвастова у виставі М. Старицького “За двома зайцями” (2001 р.); подякою голови Київської міської державної адміністрації О.О.Омельченка за вагомий особистий внесок у професійній діяльності

        Народився 12 червня 1964 року в с. Немирівка Огарокостянтинівського району Хмельницької області. У 1981 р. після закінчення середньої школи № 125 м. Києва вступив до Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого на акторське відділення до педагога Валентини Іванівни Зимньої – народної артистки України. Після закінчення інституту в 1985 р. був прийнятий актором в театр імені Івана Франка.
        У 1985-1987 рр. – служба в лавах Радянської армії, в ансамблі Київського військового округу. Як соліст і ведучий ансамблю, у складі концертних бригад, неодноразово брав участь у концертах під час аварії на Чорнобильській АЕС, які проходили безпосередньо у 30-кілометровій зоні. Має відзнаку “Учасник ліквідації Чорнобильської аварії І ступеня.
        Після служби в армії повернувся на роботу в театр ім. Івана Франка.
        За роки творчої праці в театрі Анатолій Гнатюк зіграв понад 20 ролей в драматичних та комедійних виставах, казках, серед них – низка головних. Любителям театрального мистецтва, безперечно, запам’ятались образи Санчо Панси, Шельменка-денщика, Голохвастова, Кота Бегемота, барона Тузенбаха, Чистахівського та ін., створені цим талановитим актором. А. Гнатюк брав участь у виставі “Сад божественних пісень” (Валерій Шевчук) у театрі “Сузір’я”. Створив образ Хлестакова в “Ревізорі” М. Гоголя (Запорізький драматичний театр). Серед зіграних ролей в кіно – Стас у телесеріалі “Пані удача” (2001 р.), капітан Малюта (теле-серіал “Сьогодні і завжди”, головна роль, 2002 р.), Колот (художній фільм “Троянський спас”, головна роль, 2004 р.), генерал Шкуро (художній фільм “Дев’ять життів Нестора Махна”, 2005 р).
        Артист має своєрідний талант шоу-мена, часто виступає ведучим різноманітних творчих вечорів та всеукраїнських мистецьких заходів і державних акцій.
        Досить плідною виявилась робота Анатолія Гнатюка “на голубому екрані” як ведучого різноманітних телепрограм: “Формула кохання” (УТ-1, 1998 р.), “Музична пошта” (УТ-2,1999 р.), “Демізерабл” (TVT, 2001 р.), “Київ театральний з Анатолієм Гнатюком” (ТРК “Київ”, 2002 р.), “Лото-Забава” (канал “1+1”, із січня 2003 р.).
        Актор постійно виступає на естраді як читець та співак
(із сольною програмою “Усміхнемось разом”). У 2001 р. він був членом журі Мiжнародного фестивалю дитячих і юнацьких театральних колективів “Крила Меотіди” (м. Маріуполь Запорізької області).
        Співак випустив нісенний аудіоальбом “Крила”, зняв два кліпи на пісні “Королева і Шут” і “Є така робота”. Одна з пісень, виконаних у дуеті з рідним братом іЧиколою Гна- тюком – народним артистом України – “Ой смереко”, іцо відзнята в однойменному кліпі, давно полюбилась слухачам і стала майже народною.
        Неодноразово був ведучим таких державних акцій, як святкування Дня Незалежності України та Дня Конституції України, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві.
        Артист сповнений творчих сил і незгасимої енергії, юнацького запалу й непередбачуваної багатогранності.

Джерело: Мистецький олімп України 2006 (who-is-who.ua)

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомКолискова для коханої... (CD)NAC (National Audio Company) - 01972007