Гаркуша Григорій Якимович


Гаркуша Григорій Якимович

Український концертно-камерний співак (баритон). Народний артист УРСР (1988)

Окремі записи:

        Гаркуша Григорій Якимович народився 3 квітня 1941 року в с. Шестірня, тепер Широківського p-ну Дніпропетровської обл.
        Після закінчення 10 класів працював слюсарем у місті Кривий Ріг, одночасно навчався у Криворізькій вечірній музичній школі. Пізніше служив у армії де приймав активну участь у художній самодіяльності.
        Після демобілізації Григорій Гаркуша поступив в Дніпропетровське музичне училище ім. М.І.Глінки на народний відділ по класу баяна і водночас відвідував уроки по класу вокалу.
        Після закінчення музичного училища ім. Глінки поступив на вокальний факультет Московської консерваторії ім. П.І.Чайковського, яку успішно закінчив у 1971 році. Під час навчання в консерваторії систематично співав в оперній студії такі оперні партії як Онєгін з опери «Євгеній Онєгін», Жермон з опери «Травіата», Марсель з опери «Богема», Єлецький з опери «Пікова дама», Валентин з опери «Фауст», Фігаро з опери «Севільський цирульник».
        З 1971 року Григорій Гаркуша – соліст Національної філармонії України, з 1994 року – викладач Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, а з 1998 року – професор.
        Григорій Гаркуша об’їздив з гастролями майже весь колишній Радянський Союз, представляв українське мистецтво в США, Канаді (двічі), Італії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Іраку, В’єтнамі, Угорщині, Югославії, Чехії, Словаччині, Болгарії та Польщі.
        Творча індивідуальність артиста-співака виявилась у рідкісному вмінні інтерпретувати камерні твори та народні пісні, у його виконавській манері домінують бездоганний смак, темперамент, інтонаційна чистота, технічна досконалість.
        В його репертуарі більше 500 творів, це вітчизняна і зарубіжна вокальна класика, українські і російські народні пісні на військову тематику, а також ліричні пісні сучасних українських композиторів.
        В 1988 році видана платівка з записами пісень у виконанні Григорія Гаркуші «Украинские и русские народные песни», яка мала гарний успіх як в Україні, так і за межами України. У 1999 році співак випустив компакт-диск і аудіо-касету з найпопулярнішими українськими народними піснями та ліричними піснями сучасних українських композиторів. Пізніше були видані ще два компакт-диск з піснями у його виконанні. На Українському радіо він має багато різноманітних фондових записів, які постійно звучать в ефірі. Українське телебачення відзняло 9 сольних програм співака.
        Григорій Гаркуша – академік, дійсний член Міжнародної академії духовного єднання світу, член Правління товариства «Україна-Чехія». Нагороджений відзнакою Президента – орденом «За заслуги», двічі «Подякою» мера міста Києва.

Джерело:
1. Інформація з поліграфії до альбому Моя Україно (Караван – KCD 091).
2. Григорій Гаркуша (filarmonia.com.ua).
3. Кушнір Л. «Я не співаю там, де стукають ложками». Співак Григорій Гаркуша напередодні свого 70-річчя розповів «УМ» про те, як через музику втік з армії… / Україна молода. №56, 06.04.2011 (umoloda.kiev.ua).
4. Фото: pisni.org.ua (надав Микола Рудаков).
5. Записи з альбому «Украинские и русские народные песни».

        
Гаркуша Григорій Якимович | Григорій Гаркуша | Григорий Гаркуша

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомУкраинские и русские народные песни (33 rpm/12)Мелодия - С30 26959-601988Melodiya_26959-60_front Melodiya_26959-60_back
альбомМоя Україно (CD)Караван - KCD 0911999
альбомГори, гори, моя звезда (CD)?2003
альбомПісні Перемоги. 65 річчю Великої Перемоги присвячується (CD)?2010