Гавриш Ольга-Галина Іванівна


Гавриш Ольга-Галина Іванівна

Українська оперна та концернтна співачка (сопрано). Заслужена артистка України (1993)

Окремі записи:

        Гавриш Ольга-Галина Іванівна народилась 14 квітня 1950 року у смт. Щирець Пустомитівського району Львівської обл. Її батько – Іван Дмитрович Гавриш і мама – Марія Іванівна з дому Костецьких походили з давнього галицького селянського роду, були національно свідомими українцями, брали участь у діяльності громадських товариств, зокрема «Просвіти».
        Дитинство Галини від колиски постійно супроводжувала українська пісня. А перші кваліфіковані уроки вокалу надала тітка – татова сестра Пелагея Дмитрівна, активна учасниця знаного на Львівщині Щирецького хору «Просвіти», яка виявила у неї безцінний дар природи – тонкий музичний слух, добре поставлений голос і прищепила на все життя самовіддану любов української народної пісні. Відтак від початку навчання в Щирецькій школі постійно залучалася для участі в концертах художньої са-модільності, виконувала українські народні пісні й отримувала схвальні відгуки слухачів.
        Після закінчення 1967 року Щирецької середньої школи Галина без проблем вступила у Львіське музично-педагогічне училище ім. Ф.Колесси по класу баяна. Згодом працювала за спеціальністю, а у 1972 році вступила до Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка на вокальний факультет, яку закінчила у 1977 році. А вже наступного року стала солісткою Львівського національного театру опери та балету ім.Соломії Крушельницької, де працювала 20 років.
        Неповторний голос та акторський талант дозволив Галині отримати широкий оперний репертуар: Наталка («Наталка-Полтавка» М.Лисенка), Оксана («Запорожець за Дунаєм» І.Гулака-Артемовського), Оксана («Різдвяна ніч» М.Лисенка), Мирослава («Золотий обруч» Б.Лятошинського), Марфа («Царева наречена» Римського-Корсакова, П.Чайковського), Дездемона («Отелло» Д.Верді), Чіо-Чіо-Сан («Мадам Батерфляй» Д.Пучіні), Інга («Незабутні» В.Губаренка), Наташа («Війна і мир» С.Прокоф’єва), Мікаела («Кармен» Ж.Бізе), Недда («Паяци» Р.Леонковалло), Арсена («Циганський барон» Й.Штрауса), Анна («Украдене щастя» Ю.Мейтуса) та ін.
        Від 1997 року Галина Іванівна – викладач вокалу, а з 2004 року доцент Львівської державної музичної академії імені М.Лисенка. Вона постійно прищеплює студентам – майбутнім композиторам, співакам і співачкам любов і повагу до української народної пісні.

Джерело:
1. Лисенко І.М. Гавриш Ольга-Галина. Співаки України. Енциклопедичне видання. К.: «Знання», 2011.– стор. 102.
2. Науменко К. Ольга-Галина Гавриш. 19.04.2012 (schyrec.com).
3. Запис з альбому «Ми з “Електрону”».

        
Гавриш Ольга-Галина Іванівна | Галина Гавриш

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаМи з «Електрону» (33 rpm/12")Мелодия - С90 26895-961988Melodiya_C90_26895-96_front Melodiya_C90_26895-96_back
іншеЗграй мі, гудачку! (33 rpm/12″)Мелодия / С30 31173-741991