Герасименко-Олійник Ольга Василівна


Ola Herasymenko-Oliynyk

Бандуристка, музично-громадська діячка. Заслужена артистка України (1999)

Ola Herasymenko-Oliynyk_01

        Ольга Герасименко народилася 10 червня 1958 року у Львові (Україна) в родині відомого бандуриста, педагога, майстра-винахідника Василя Герасименка, сестра Оксани Герасименко, дружина Ю. Олійника.
        Закінчила Львівську музичну академію (1982, клас бандури В.Герасименка). Від 1974 до 1991 року виступала у складі тріо бандуристок «Львів’янки». Бандуристки створили кілька десятків аранжувань та обробок, що згодом були видані Ольгою Герасименко у 3-х збірниках у США. Водночас з 1982 по 1988 роки працювала старшим викладачем та концертмейстер оркестру народних інструментів Львівської консерваторії.
        З 1989 року проживає у США. Тут провела кілька успішних концертів разом з американськими симфонічними оркестрами. Разом з чоловіком очолює Товариствово збереження української спадщини Пн. Каліфорнії, а також від 2004 працювала ведучою програми Українського громад. радіо цього Товариства. У 1994 році створила й очолила ансамбль бандуристів при Школі українознавства в м. Сакраменто (шт. Каліфорнія). Від 2003 – керівник ансамблю української музики «Елегія», з яким пропагує українську культуру на американському континенті.
        У репертуарі Ольги Герасименко сольні інструментальні твори для бандури М.Дремлюги, М.Скорика, С.Баштана, Ю.Олійника, перекладення Ґ.Генделя, Й.-С.Баха, А.Вівальді та ін. Видано кілька аудіо альбомів з її записами, зокрема: «Три концерти Ю.Олійника для бандури та симфонічного оркестру», «Українська бандура в концерті», «Українське Різдво». Від 1999 року – головний редактор журналу «Бандура».

Джерело:
1. Дутчак В. Герасимменко Ольга Василівна // ЕСУ, К. 2006, том 5, – С.538 (текст і фото – esu.com.ua).
2. Ola Herasymenko Oliynyk (bandura.ca).

Герасименко-Олійник Ольга Василівна | Герасименко Ольга Василівна | Герасименко Ольга | Ola Herasymenko-Oliynyk | Ola Herasymenko

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомUkrainian Bandura In Concert (Cassette)??
іншеЛьвів’янки / Lvivyanky (Cassette)??
іншеЛьвів’янки / Lvivyanky (CD-Audio)Yevshan Records - CDYFP 1093199201-Yevshan Records_CDYFP 1093_front 05-Yevshan Records_CDYFP 1093_back
альбомНа Різдво Христове (CD-Audio)YVO Production - ?1999
альбомThree Concertos for Bandura (CD-Audio)YVO Productions - ?1999
альбомUkrainian Bandura in Concert. Vol.2 (CD-Audio) YVO Productions - ??