Герасименко Василь Явтухович


Герасименко Василь Явтухович

Бандурист, педагог, конструктор-винахідник бандур, засновник львівської школи академічного бандурного виконавства, заслужений діяч мистецтв УРСР, професор.
Батько талановитих бандуристок Ольги та Оксани Герасименко

        Василь Герасименко народився 1 травня 1927 в селі Пищики Великополовецького (нині Сквирського) району, на Київщині, помер 22 вересня 2015 у Львові.
        У 1952 р. закінчив Львівське музичне училище (клас бандури Миколи Грисенка), а у 1960 р. Львівську консерваторію (клас бандури А.Бобиря). Працював артистом у Львівській обласній філармонії (1952–1962), викладав у ДМШ № 1 (1952–1956), у Львівському музичному училищі (1953–1978). З 1956 по 1966 рр. вів клас бандури і завідував відділом народних інструментів у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С.Крушельницької.
        У 1954 р. був запрошений ректоратом на посаду викладача Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка. Запрошення молодого фахівця із середньою музичною освітою і дворічним педагогічним стажем було зроблене як виняток, за погодженням Міні¬стерства культури України, у зв’язку з відсутністю у Львові бандуриста з вищою освітою. Майже 30 років (1967–1996) керував створеним ним ансамблем бандуристів консерваторії та тріо бандуристок «Львів’янки», яким активно концертував в Україні та в республіках колишнього СРСР.
        У творчому та методичному доробку Василя Герасименка – сотні перекладів, аранжувань творів світової та національної класики, обробок народних пісень для бандури та бандурних ансамблів, що склали основу педагогічного репертуару навчальних закладів різних рівнів акредитації. Автор програми «Спеціальний клас бандури» (Київ: Навчально-методичний кабінет Міністерства культури УРСР, 1985).
        Як педагог Василь Герасименко виховав понад 100 випускників, серед яких лауреати різних конкурсів, кандидати наук, видатні діячі культури, відзначені почесними званнями. Зокрема: його доньки Ольга Герасименко-Олійник та Оксана Герасименко, сестри Даниїла, Марія та Ніна Байко, Галина Менкуш, Ганна Гальчак, Раїса Кузьменко, Романія Василевич, Мирослава Попілевич, Йосип Яницький, Олександр Верещинський, Петро Авраменко, Орест Баран, Людмила Посікіра, Тетяна Ткач, Марія Наконечна, Ореста Пришляк, Надія Сторожук, Марія Сорока, Ірина Содомора, Остап Стахів, Ірина Ольшевська, Ольга Войтович-Стащишин, Світлана Мирвода, Віолетта Дутчак, Оксана Ваврик, Оксана Савіцька, Роман Антонюк, Тарас Лазуркевич, Олег Созанський, Віктор Рубай, Дмитро Губ’як та інші.

Джерело: uk.wikipedia.org