Гірняка Богдана оркестра (Глен Спей, США)


musical ensemble, no photo

        «Оркестра Богдана Гірняка» – ансамбль організований у 50-х роках в США Богданом Гірняком. З почтків своєї діальності ансамбль грав до танців та різних святкувань в українському відпочинковому комплексі «Верховина» (Glen Spey, N.Y.), така співпраця зберігалась впродовж кількох десятиліть діяльності ансамблю.
        «Оркестра Богдана Гірняка» вирізнялася доброю музично-вокальною інтерпретацією. Це був оригінальний музичний ансамбль, в якому панувала зіграність добре підібраних інструментів, милозвучного співака-баритона, однозвучність і мелодійність. Богдан Гірняк постійно працював над удосконаленням своєї оркестри, українські народні пісні в його аранжуванні ставали більш модерними, а своїм ритмом, мелодійністю та ліричним жанром подобалися слухачам, зокрема молоді.
        Окрім виступів в «Верховині» ансамбль приймав участь у багатьох музичні фестивалях та заходах, що проводились українською громадою у США.
        Найімовірніше склад ансамблю не був постійним, як вокалісти з ансамблем співпрацювали багато відомих українських співаків, зокрема Ігор Шуган, Ігор Раковський, Ніна Таран та ін. Також «Оркестра Богдана Гірняка» приймала участь, як акомпонуючий колектив при записі платівок інших українських виконавців з Північної Америки.

Література:
1. Завершується підготова до Дня Батька на Союзівці. Свобода. Український щоденник. 07.06.1989, №105, стор.– 1.
2. Союзівка очікує тисячі гостей і принагідних відвідувачів з нагоди свята праці. Свобода. Український щоденник. 28.08.1980, №187, стор.– 1.
3. Ричок Р. Пам’яті Богдана Гірняка. Свобода. Український щоденник. 27.05.2005, №21, стор.– 30.

        
Оркестра Богдана Гірняка | Оркестра Б.Гірняка | Bohdan Hirniak Orchestra | B.Hrniak’s orchestra | Hirniak band

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомEvening at Verkhovyna. Popular dancing (33 rpm/12")Apon Record - APON 26611973 ~Apon Record_APON 2661_front Apon Record_APON 2661_back