Гомін, ансамбль бандуристів (Нью-Йорк, США)


Окремі записи:

        «Гомін» – ансамбль бандуристів створений наприкінці 1972 року при хорі станиці першої УД УНА в Нью-Йорку (США) з ініціативи Володимира Юркевича. Диригентом хору був Осип Головацький, а бандуристів – Володимир Юркевич.
        За час своєї діяльності ансамбль брав участь в більш як 60-ти концертах та виступах у США. У 1976 році ансамбль виступав на третьому Українському фестивалі «Garden State Arts Center, Holmdel, New Jersey», з нагоди 200-ліття Америки і 100-ліття українського поселення, про що появилися дуже прихильні рецензії в українській і американській пресі.
        В репертуарі ансамблю були релігійні, історичні, стрілецькі та народні пісні. У 1978 році видано платівку ансамблю під назвою «З піснею на устах».
        Згодом ансамбль бандуристів, у дещо зміненому складі, під назвою «Гомін», виступав самостійно. У 1985 році «Гомін» записав платівку українських повстанських пісень «Ми стали волі на сторожі», переважно обробки Володимира Юркевича.
        У склад ансамблю «Гомін», який після смерті Володимира Юркевича ще якийсь час продовжував свою працю та мистецькі виступи, входили бандуристи Олександр Напора (адміністратор), Тарас Василик, Михайло Гнатишин, Михайло Гринюк, Іван Гранківський, Петро Козира, Василь Ковар, Михайло Стоцько, Андрій Стусик та Михайло Заяць.

Джерело:
1. Чорний-Досінчук Микола «Бандурист Володимир Юркевич» // Народна Воля, 15.06.1995, №24, стор. – 4.
2. Юркевич Марія «До 15-ої річниці смерті св. п. Володимира Юркевича» // Свобода. Український щоденник.24.11.2000, №47, стор. – 30.
3. Інформація та фото з обкладинок до платівок «З піснею на устах» та «Ми стали волі на сторожі» (також записи).

Капеля бандуристів при Станиці Братства колишніх вояків 1-ої Української Дивізії УНА, Нюарк, Н.Дж. | Капеля Бандуристів при Станиці Братства 1 УД УНА в Нюарку | Ансамбль бандуристів «Гомін»

Дискографія
З піснею на устах /альбом , 33 rpm/12/ AMS Studios – ?, 1978
Ми стали волі на сторожі /альбом , 33 rpm/12/ Муза – без номера, 1985