Гучок Зеновій


Зеновій Гучок

Відомий львівський співак, композитор, Заслужений діяч естрадного мистецтва України

Окремі записи:

Зеновій Гучок_02

        Зеновій Гучок народився 10 вересня 1958 року у селі Київець Миколаївського району Львівської області.
        Під час навчання у школі був солістом шкільного хору. З піснею «Орлёнок-орлёнок» став Дипломантом обласного конкурсу художньої самодіяльності.
        Після служби в армії Зеновій Гучок поступив до Дрогобицького педагогічного інституту. Пізніше, на запрошення ректора Кишинівського політехнічного інституту, перевівся у цей навчальний заклад. У той час були дуже популярними міжвузівські музичні фестивалі, на які запрошувалися молоді талановиті музиканти і співаки. Паралельно з участю у таких фестивалях, Зеновій Гучок працював у Кишинівській філармонії – співав і грав на гітарі. Чимало часу віддавав удосконаленню своєї майстерності. Цьому сприяли, зокрема, і вечірні підробляння у музичному оркестрі театру імені Чехова. Особлива сторінка творчості – робота у гурті «Контемпоранул» та групі «Плай», солісткою якої була Надія Чепрага.
        У 1980 році Зеновій Гучок повернувся в Україну. Працював гітаристом у групі Олега Кульчицького. І саме повернення на батьківщину стимулювало новий виток у його творчості. Почалось все з обробок народних пісень, і саме в такій інтерпретації пісні «Ой, поленько-поле», «Там за лісом, за лугом», «Там у Львові, на Старім замку», «Закувала зозуленька» (у виконанні Ігоря Богдана) стали популярними.
        Зеновій Гучок пише і власні пісні. Одні з перших – «Букетик фіалок», «Черемоше, пливи», «Глибінь очей твоїх», «Біла лілея», «Дика ружа». Найкращі твори увійшли до першого аудіоальбому «Дарую вам квіти», згодом вийшли ще два – «Спогади здалека» і «Дика ружа». У 2001 році видано компакт-диск «Найкращі пісні», куди ввійшли найпопулярніші твори.
        В його піснях оспівуються вічні цінності – кохання, краса, надія. Вони легкі для сприйняття, добре запам’ятовуються, несуть енергетику добра і щирості. Зеновій Гучок має свого слухача, гарний тембр голосу і стиль виконання, харизму, постійно перебуває в пошуку чогось нового.
        На початку 90-х Зеновій Гучок створив гурт «Рекрут», який успішно гастролював в Україні, Австрії, Великобританії.
        Одружений, сім’я виховала двох синів, Тараса та Андрія, які продовжують музичні традиції родини.
        З нагоди 25-річчя творчої діяльності Зеновію Гучку присвоєно звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».
        Попереду – чимало нових творчих проектів і гастрольних поїздок, концертів. Зеновій Гучок прагне працювати на великих концертних майданчиках, які б дозволяли збирати велику кількість глядачів.

Джерело:
1. Повідаш Ганна. Зеновій Гучок у школі вчився погано, але уроки музики любив… Газета «Львівська Ратуша», червень 2002 р.
2. Черемха Євгенія. Зеновій Гучок став заслуженим. 09.11.2012 р. (wz.lviv.ua).
3. Телепередача «SMS» з відомим співаком та композитором Зеновієм Гучком, ТРК «Львів» 2014 р.
4. Фото з поліграфії до альбому «Дарую вам квіти» та zenovijhuchok (youtube.com).

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
альбомДарую Вам квіти (Cassette)Студія «Фенікс» – Ф 0032199601_Phoenix_F_032_front
альбомСпогади здалека (Cassette)??
альбомДика ружа (Cassette)GAL records - 0811999
альбомНайкращі пісні (CD-Audio)ZMS Records – без номера200101_ZMS Records_Зеновій Гучок_Найкращі пісні_front 10_ZMS Records_Зеновій Гучок_Найкращі пісні_back