Іванов Олександр Авраамович


Український військовик, поет, композитор, співак, заслужений артист України

Окремі записи:

        

        Олександр Іванов народився 18 серпня 1952 року у Севастополі, його мати – кримчанка, батько родом з Житомира.
        Творча кар’єра Олександра Іванова, як співака, почалася у 1970 році, в ансамблі пісні і танцю Чорноморського флоту, де він проходив строкову службу. Після закінчення строкової служби вирішив здобути музичну освіту і вступив на дворічні підготовчі курси при Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової. Після їх закінчення повернувся в ансамбль. У 26 років отримав звання заслуженого артиста УРСР.
        На час розпаду Радянського Союзу, проживав у Москві, співав у ансамблі МО СРСР, також навчався в Одеській консерваторії по класу вокалу. З народженням Української держави він зрозумів, що далі вже співатиме для України, для її Військово-Морських сил.
        У 1992 році повернувся на Чорноморський флот, а згодом склав присягу на вірність народу України та почав працювати у творчих колективах ВМС України.
        Втілити задумане було не так просто, і не лише тому, що потрібно було вивчати українську мову. Найскладнішою проблемою стала повна відсутність флотських пісень у щойно створеному Українському військовому флоті, а також відсутність належного фінансування. Підтримку Олександр Іванов отримав від військового журналіста, капітана I рангу Мирослава Мамчака – начальника ТРК «Бриз», чимало пісень Олександр Іванов написав на його слова, разом шукали спонсорів для реалізації своїх музичних проектів.
        З 1992 по 1994 рік Олександр Іванов був службовцем відділу культури соціально-психологічного управління командування ВМС України. У 1996 році працював начальником Ансамблю пісні і танцю ВМС України. Згодом почав працювати на ТРК «Бриз».
        У 2000 році Олександр Іванов вирішив перекласти українською мовою пісню «Легендарный Севастополь», яка є гімном Севастополя, і запропонував зробити переклад Мирославу Мамчаку. Прем’єра перекладеної версії під назвою «Величавий Севастополь» відбулася у 2001 році.
        Олександр Іванов став одним із засновників сучасної української військово-морської пісні. Він особисто написав і поклав на музику 32 авторські флотські пісні, а всього в його творчому доробку є півтори сотні різножанрових пісень. Спільно з ТРК «Бриз» видав п’ять альбомів з військово-морськими українськими піснями (серед них касети «Море об’єднало нас» і «В похід йдемо», диск «Співає флот України»), створено декілька відеокліпів.
        Олександр Аврамович безмежно любив Україну, український народ, український флот та справу, якою займався. Маючи непересічний талант співака, поета і композитора, він всі свої творчі сили і знання віддавав розвитку музичного мистецтва та популяризації української пісні.
        До останніх днів життя Олександр Іванов займався творчою роботою в ТРК «Бриз». Помер 15 січня 2007 року на 55-му році життя.
        20 червня 2009 року на цвинтарі 5-го кілометру відбулося урочисте відкриття пам’ятника Олександру Іванову. У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь представники командування ВМС України, Спілки офіцерів України, ТРК «Бриз», громадськості Севастополя, духовенства, а також керівник Севастопольського театру танцю, народний артист України Вадим Єлізаров. За кошти названих організацій і був споруджений пам’ятник. На монументі викарбувано напис: «Золотий голос Севастополя, заслужений артист України — Олександр Іванов».

Джерело:
1. Степко Лідія. «Шлях до української пісні» // Кримська Свiтлиця, №11 за 10.03.2006 (svitlytsia.crimea.ua).
2. Перестало битися серце Олександра Іванова // Кримська Світлиця, № 3 за 19.01.2007 (svitlytsia.crimea.ua).
3. Кривошеин Антон. «На могиле севастопольского певца, поэта и композитора Александра Иванова торжественно открыли памятник» // Новый Севастополь, 20.06.2009 (new-sebastopol.com).
4. Іванов Олександр Авраамович // uk.wikipedia.org.
5. Фото – new-sebastopol.com.

__________

Іванов Олександр Авраамович | Олександр Іванов | Александр Иванов