Хожай Оксана Борисівна


Хожай Оксана Борисівна

Співачка, актриса, поет, композитор, заслужена артистка України

Окремі записи:

        Оксана Хожай народилась 31 січня 1965 року в Києві. Згодом її батьки переїхали до міста Борзна Чернігівської області. Тут Оксана навчалась у загальноосвітній і музичній школі. Виявилася дуже здібною. Писала вірші і музику, гарно співала, виступала на сцені.
        Музичну освіту здобула в Київській середній спеціалізованій школі-інтернаті ім. М.Лисенка для особливо обдарованих дітей при Київській консерваторії. Після школи вступила до театрального інституту ім. Карпенка-Карого на акторське відділення.
        Вже в студентські роки була ведучою й брала активну участь у телевізійному конкурсі «Несподіваний Дощ». Не один раз була запрошена в музичну телепрограму «Ранкова пошта». Була єдиною представницею від України в професійній французької трупі світового кабаре «Мулен Руж»; співала в супроводі оркестру в Угорщині, Німеччині, Австрії та Болгарії.
        Записана в 1988-му з поп-групою «Візит» обробка народної пісні «При долині кущ калини» довший час залишалася її візиткою. Актрисою Оксана Хожай так і не стала – в 1992 році шлягером «Снігова людина» розпочалася її кар’єра співачки. Завершений наступного року альбом «Пантера» особливого резонансу не викликав, та на початку 1994-го вона зустрілася з Олександром Єгоровим, що саме намагався створити свій продюсерський центр «Клас А». Єгоров заопікувався репертуаром співачки і неквапом, за чотири роки вони створили стильний альбом «Дождь», пілотований однойменним кращим кліпом ще 1995 року.
        Влітку 1997 року фірма «Western Thunder» розтиражувала альбом на касеті, вихід альбому супроводився прем’єрою відеокліпу «Ту-ру-ру». З літа 1999 року Оксана співпрацювала з державним циганським театром «Романс» Ігоря Крикунова – в грудні відбувається прем’єра спектаклю «Цигани», де співачка зіграла одну з головних ролей.
        В лютому 2000 року продюсером Оксани Хожай став співак і композитор Олександр Чукаленко («Барон і Мюзик-степ»). Невдовзі лейбл J.R.C випустив перший компакт-диск співачки «Холодный рассвет».
        У 2008 році Оксана Хожай перемогла в українській версії телешоу «Звана вечеря». У 2008 і 2010 роках її сингл «Мовчати» увійшов до топ-20 хіт-параду, проведеного українським музичним порталом «Я – зірка» спільно з радіостанцією «MusicРадіо».
        У лютому 2011 року в Києві пройшов творчий вечір Оксани Хожай, який відбувся у нічному клубі «Бінго». В програмі вечора приймали участь корифеї естради Павло Зібров, Віктор Павлік, Олександр Єгоров, Оксана Вояж, Анжеліка Рудницька та ін. артисти.
        Померла співачка 17 березня 2013 року від важкої хвороби. Урну з прахом співачки поховали поряд з могилами родичів у місті Борзна на Чернігівщині.

Джерело:
1. Оксана Хожай cheremshyna.org.ua).
2. Померла українська співачка Оксана Хожай. 17.03.2013 (korrespondent.net).
3. Зарицкий В. Оксана Хожай – возвращается. 28.03.2011 (starlife.com.ua)
4. Кузьменко Л. Мати заслуженої артистки України Оксани Хожай: «Сниться Оксана щоночі, а розповісти сон не можу». Тижневик «Вісник Ч» №2 (1443), текст – gorod.cn.ua.
5. Гнип Г. Прах популярної співачки Оксани Хожай поховали в Борзні. Тижневик «Вісник Ч» №12 (1402), текст – gorod.cn.ua.

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаТериторія Данс (CD-Audio)NAC ‎– CD NAC 030603 1996
альбомХолодный Рассвет (CD-Audio)JRC ‎– JRC 00209-2 2000
збіркаЧічері. Українські народні пісні у виконанні українських ВІА (CD-Audio)Астра Рекордс - AR-009-04200401-Astra Rekords_AR-009-04_front 05-Astra Rekords_AR-009-04_back