Хрещатик, академічний камерний хор (Київ, Україна)


Хрещатик, академічний камерний хор (Київ, Україна)
Хрещатик, академічний камерний хор (Київ, Україна)_01

        Академічний камерний хор «Хрещатик», професійний, мішаний, вокальний колектив. Заснований у квітні 1994 року. Свою назву отримав на ім’я центральної вулиці Києва. З 1999 року колектив існує як «муніципальний», зараз частково фінансується Київською мерією. У грудні 2009 року колективу було надано статус «академічного». З січня 2011 року офіційна назва: Академічний камерний хор «Хрещатик».
        З 2007 року колектив очолюють: генеральний директор і натхненник руху колективу шляхом створення «хорового театру» Андрій Воїнов та художній керівник і головний диригент Заслужений артист України Павло Струць.
        Пріоритетом «Хрещатика» з першого його концерту є виконання музики сучасних українських композиторів, завдяки чому за роки свого існування колектив виконав 2485 творів (на 31.12.2014), у тому числі 963 прем’єр. Серед них найбільш «масштабні»: хорова кантата на слова Ліни Костенко «Ода вічності», композитора Ігоря Щербакова і «Святий Боже» композитора Михайла Шуха. Особливо треба відмітити постановку колективом у 2009 році опери «Золотослов» (для двох хорів, солістів і драматичних акторів) славетного композитора Лесі Дичко.
        Композитори залюбки віддають свої твори колективу завдяки «красоті звука, глибокій поетичності і виявленню глибинної драматургії творів», що характеризують його виконавчу манеру.
        Тільки за останні два роки в рамках національних фестивалів «Золотоверхий Київ», «Музичні прем’єри сезону» і «Київ Музик Фест», хор виконав 53 світові прем’єри творів сучасних українських композиторів.
        Однак колектив цим не обмежується. У його репертуарі різноманітні програми, які належать до скарбниць світової культурної спадщини, від західноєвропейської класики, до сучасних обробок фольклорної і популярної музики.
        За останні два роки колективом виконувались: «Створення світу» і «Нельсон-месси» Й.Гайдна, «Реквієм» А.Моцарта, «Німецький реквієм» Брамса, «Карміна Бурана» Карла Орфа, Симфонія № 8 Г.Малера, Меса для мішаного хору і подвійного квінтету духових – Ігоря Стравінського і Меси № 2 (e moll) – для мішаного хору, солістів і подвійного квінтету духових, Антон Брукнер – меса для квінтету духових і мішаного хору, Фелікс Мендельсон-Бартольді – ІІ симфонія-кантата, Антоніо Вівальді – «Magnifikat» і «Gloria», Леонард Бернстайн «Чичестерські псалми», Франц Шуберт – меса G-dur та багато інш.
        Справжньою віхою для колективу стала постановка у 2008 році великого проекту «Річний сонцеворот українського обрядового співу» – в чотирьох частинах: «Небо і Земля», «Діва-Весно», «Купальський Бог» та «Весільний хліб», де гармонічно об’єднались академічні хорові композиції на відповідні сезонні теми, поетичний контекст і елементи хореографічного дійства, стилізовані в атмосфері обряду і народного гуляння. Новації у жанрі «хорового театру» незмінно мають широкий резонанс і великий успіх. «Весняна» частина проекту була продемонстрована публіці літом 2008 року під час європейського турне колективу у Берліні, Парижі, Празі і Познані (Польща). Було здійснено аудіо-запис постановок і 65-ти творів, які до них входять.
        Крім цих аудіо-записів за останні два роки «Хрещатиком» були записані «Літургія Святого Іоанна Златоустого» К.Стеценка, «Gloria» і « Magnifikat «А.Вівальді, диск «Антологія української народної пісні», до якої увійшли найкращі класичні й сучасні обробки народних пісень, а також матеріали до збірки сучасних українських композиторів (Кантата на сл. Т.Шевченка, В.Антонюка, триптих на сл. М.Гумільова «Порцеляновий павільйон» А.Безбородька, два аудіо-диски, до яких увійшов весь хоровий спадок (43 твори) композитора Л.Ященка і хоровий цикл для мішаного хору Т.Іваницької «Блажен муж»).

Джерело: Академічний камерний хор «ХРЕЩАТИК» (bestchoir.kiev.ua).

        
Академічний камерний хор «Хрещатик» | Камерний хор «Хрещатик» | Хор «Хрещатик» | Київський муніципальний камерний хор «Хрещатик» | «Khreschatyk» Academic Chamber Choir

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
іншеЗолотослов (CD)UKRmusic - UM-CD 0092004UKRmusic_UM-CD_009_front UKRmusic_UM-CD_009_back