Кобза-original, гурт (Київ, Україна)


Kobza-Original

Окремі записи:

        У 1993 році Валерій Вітер та Володимир Кушпет майже експромтом – Валерій з гітарою, Володимир з бандурою – нашвидку створили дует і як два ветерани ВІА «Кобзи» протягом двох місяців виступали на півночі Франції і в Бельгії. Згодом у тому ж складі концертували в Парижі, а потім до них приєднався, ще один із засновників ВІА «Кобзи» флейтист-віртуоз Георгій Гарбар.
        У 2001 році до цього тріо приєдналися досвідчений Ігор Курилів (Який товаришує з ВІА «Кобзи» з 1975 року та має унікальне зібрання українського пісенного фольклору) та молодші музиканти – Микола Давиденко, Михайло Гай (який займається композіцією та аранжуванням) та Валерій Дарченко – новостворений гурт назвали «Кобза-original».
        Протягом 2000-2001 років було записаний альбом «Кобзи-original» з символічною назвою “Повернення” (більшу частину альбому складають українські народні пісні в сучасній обробці). В 2008 році виданий ще один альбом – “Повій, вітре, на Вкраїну”. Триває робота над новим матеріалом.
        «Кобза-Original» є переважно студійної групою. Адже кожен з її членів має свої постійні справи, і інтенсивне гастрольне життя – вже не для них. Та незважаючи на це, гурт час від часу концертують в Києві та по містах України.

Джерело:
1. «Вітер — помірний, часом поривчастий». Володимир Канаш / 01.06.2007 / (gazeta.dt.ua).
2. Записи та фото з альбому «Повій вітре на Вкраїну…».

Кобза-original | Кобза-оригінал | Kobza-original

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомПовернення / Return (CD)Atlantic Music - 016-ATL-CD200101-Atlantic Music - 016-ATL-CD_front 06-Atlantic Music - 016-ATL-CD_back
альбомСпомин (CD)ZZvuki records - ?2008
альбомПовій вітре на Вкраїну (CD)ZZvuki records - ?2008ZZvuki records_Povii, vitre, na Vkrainu_front ZZvuki records_Povii, vitre, na Vkrainu_back