Кучер Богдан (Михайло) Михайлович


Поет, композитор, виконавець власних пісень, ведучий духовно-публіцистичних, мистецьких і культурологічних програм на обласному радіо, ведучий і режисер концертних заходів, заслужений журналіст України

ОКРЕМІ ЗАПИСИ

        Богдан Кучер народився 11 липня 1957 року с. Діброва Рогатинського району Івано-Франківської області.
        Навчався у Дібровській 8-річній середній школі. Вчився добре, часто прагнув усамітнення заради пісні, книги, спроб писати. Виростав на родинних піснях. Батько Богдана – Михайло – мав приємний голос і виступав на сцені. Гарно співала і родина Кучерів.
        Вперше Богдан Кучер заспівав у школі. Перша вчителька почула, як він собі щось наспівував і запросила до шкільного ансамблю. Відтоді почалися концерти по селах.
        Після закінчення школи, 1971 року вступив до Львівського технікуму легкої промисловості, який закінчив у 1976 році. Під час навчання у технікумі співав в ансамблі пісні Володимира Івасюка. Згодом художній керівник колективу Володимир Грицик познайомив Богдана Кучера з Володимиром Івасюком. Кілька віршів Богдана Кучера взяв Івасюк щоб написати на них музику, та не встиг…
        Протягом 1976 р. – 1978 р. Богдан Кучер служив у армії де також співав у ансамблі та одночасно займався в театральному гуртку. Далі, 1979 року, після строкової служби вступив до Львівського державного університету ім. І. Франка на факультет журналістики.
        На другому курсі , після перемоги на одному з конкурсів, Ігор Білозір запросив Богдана Кучера у «Ватру». Тут, разом з Оксаною Білозір співав «Вінок з барвінку», «Рушимо, рушимо», «Ой там на горі» і ще багато пісень…
        Після закінчення університету, у 1984 році, прийшов на роботу до Заліщицької районної газети (Тернопільська область). Згодом працював у галицькій районній газеті «Прапор перемоги». З 1986 року працював в Обласній державній телерадіокомпанії в Івано-Франківській області спершу диктором, а згодом – ведучим програм. Разом з дружиною Надією виховав двох синів – Назарія та Богдана.
        З 1995 року Богдан Кучер входить до Спілки журналістів України. Є лауреатом І премії Всеукраїнського конкурсу радіопередач національного відродження. До свого півстоліття (11.07.2007 р.) знаний в краї ювіляр Богдан Кучер разом із вітанням від керівництва обласної та міської влади Івано-Франківська отримав грамоту від ОДА та обласної ради.
        Богдан Кучер є автором телепередач на Львівському телебаченні про Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Павла Дворського, Оксану Білозір, Івана Мацялка… Його пісні виконують понад 25 артистів – Василь Зінкевич, Іван Попович, Степан Гіга, Іво Бобул, Іван Мацялко, Павло Мрежук, Михайло Кривень, Ярослав Крайник, Михайло Попелюк, дуети – «Скриня», «Писанка», «Ярослав-На», гурти – «Львівські музики», «Дзвони»… Співає і сам Богдан Кучер, а загалом він є автором понад 120 пісень, серед них – «Осінь для матері», «Дивлюсь на маму», «Ви простіть мене, мамо», «Яворова колиска», «Спить на долонях роса», «О, мова рідна», «У небесах моя любов», «Торкнись мене своїм крилом», «Важко людиною бути, а треба», «Молюся, Боже», «Пізнай в собі людину», «Хай добро вам сіється», «Яворова колиска», «Пам’ятай – ми українці», «Новий день над Україною»… Видано більше десяти аудіоальбомів з піснями Богдана Кучера та у його виконанні.
        Пісні Богдана Кучера звучать в українському ефірі, в обласних і районних центрах, вони зворушують людей в Польщі, Італії, Іспанії, Португалії, Франції, США… Його, одного з небагатьох в Україні, відзначено високою нагородою Папи Римського Бенедикта XVI.

Джерело:
1. Мистецький олімп України 2009 – Богдан Кучер – поет, співак, композитор.
2. Богдан Кучер: Пізнай в собі людину. 16.11.2006 (ifportal.net).
3. Не можеш робити добро — не роби зла. Іван Крайній. 14.07.2007, «Україна Молода» (umoloda.kiev.ua).
4. Богдан Кучер: «Пісня – це моє призначення». Оксана Романенчук. Коломийські Вісті, 07.07.2011 №27, стор.3 (текст – pravda.if.ua).
5. Серце, пронизане піснями. Микола Яновський. Світ Молоді №9 (5001), стор. 4.
6. Богдан Кучер (pisni.org.ua).
7. Записи з альбому «Хай добро вам сіється» (Студія 6 секунд – CD-002).

ПІДБІРКА ПУБЛІКАЦІЙ
КАМЕРТОН ДУШІ І СЕРЦЯ
БОГДАН КУЧЕР: ПІЗНАЙ В СОБІ ЛЮДИНУ
НЕ МОЖЕШ РОБИТИ ДОБРО – НЕ РОБИ ЗЛА
БОГДАН КУЧЕР: «ПІСНЯ – ЦЕ МОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ»
ДИСКОГРАФІЯ
Памятай: ми – українці /альбом , Cassette/ не зазначено – без номера, 1998
Створімо себе /альбом , Cassette/ Gold Lion – 1190, 2000
Тебе не можна не любити /альбом , Cassette/ Фенікс – без номера, рік (не зазначено)
ВАЖКО ЛЮДИНОЮ БУТИ …. А ТРЕБА! /альбом , Cassette/ Студія 6 секунд – 014, рік (не зазначено)
Папороть цвіла /альбом , Cassette/ Студія 6 секунд – 026, рік (не зазначено)
Найкраща в світі ЖІНКА ТИ /альбом , Cassette/ Студія 6 секунд – 071, рік (не зазначено)
ХАЙ ДОБРО ВАМ СІЄТЬСЯ /альбом , CD-Audio/ Студія 6 секунд – CD-002, рік (не зазначено)
Себе присвячую Тобі /альбом , CD-Audio/ Студія 6 секунд – CD-030, рік (не зазначено)
Я серце залишаю у піснях /альбом , CD-Audio/ Студія 6 секунд – CD-033, рік (не зазначено)
Пісні воскреслої Любові /альбом , CD-Audio/ Студія 6 секунд – ?, рік (не зазначено)