Лакатош Шандор


sandor-lakatos

Видатний циганський та угорський скрипаль-віртуоз, керівник популярного циганського ансамблю з Будапешту

Sándor Lakatos And His Gipsy Band

Sándor Lakatos And His Gipsy Band

Окремі записи:

        Шандор Лакатош (17 грудня 1924 року, Будапешт (Угорщина) – 24 травня 1994 року, Будапешт).
        Шандор Лакатош музикант у шостому поколінні. З восьми років почав вивчати гру на скрипці. З 14 років він уже грав партії другої скрипки в ансамблі свого батька, а у 18 років організував і свій власний ансамбль.
        З 1950 року Шандор Лакатош почав навчання в Музичній академії Ференца Ліста (Будапешт). В цей час він також був провідним скрипалем оркестру Угорського державного радіо, став переможцем багатьох музичних конкурсів та фестивалів.
        З своїм ансамблем виступав на радіо та телебаченні Угорщини, гастролював в багатьох країнах світу, де виконував класичні твори, популярні угорські та циганські мелодії, мелодії інших національностей.
        На початку 60-х американський лейбл «Apon Record», для продовження своєї серії українських записів, що видавались на платівках, домовився з Шандором Лакатошем про запис української інструментальної музики.
        Музичним консультантом реалізації проекту був Степан Спєх, відомий український композитор, співак та музичний редактор, який на той час перебував у Європі. Він багато часу провів на репетиціях музикантів, слухав їх виконання та давав настанови щодо збереження усіх деталей інтерпретації українських мелодій.
        Після багатомісячної підготовки, вивчення репертуару та репетицій Шандор Лакатош з ансамблем записали майже 50 українських мелодій, які були видані на трьох платівках – «Ukrainian favorite melodies» (APON-2633), «Ukrainian folk melodies and dances» (APON-2634) та «Ukrainian dancing melodies» (APON-2635). На той час ці платівки стали одним з кращих видань української інструментальної музики на Заході.
        Окрім запису інструментальних композицій ансамбль Шандора Лакатоша акомпонував при записі українських пісень у виконанні Степана Спєха – платівка «Pearls of Ukraine. Folk songs and dances» (APON-2635).

Джерело:
1. Lakatos Sándor /zenész/ (hu.wikipedia.org).
2. Sandor Lakatos. Biography (last.fm).
3. Інформація та фото з поліграфії до платівки «Ukrainian favorite melodies» (APON-2633).
4. Інформація з поліграфії до платівки «Pearls of Ukraine. Folk songs and dances» (APON-2635).
5. Фото з поліграфії до платівки «Ukrainian dancing melodies» (APON-2635).

Sándor Lakatos | Sandor Lakatos | Sandor Lakatos Gypsy Ensemble | Gypsy Ensemble of Budapest