Лілея, тріо (Торонто, Канада)


Lileya vocal ensemble (Canada, Toronto)

        «Лілея» – популярний український вокальний ансамбль з Канади. В основі репертуару обробки лемківськівських, буковинських та закарпатських народних пісень, пісні українських авторів та власні твори.

        Склад ансамблю:

        Олександра Козак (Кобеляк) (Alexandra Kozak) – вокал, клавішні
        Ліліяна Головата (Терефенко) (Liliana Holowata) – вокал
        Беата Вуйцік (Beata Wujeik) – вокал

        Тріо «Лілея» організоване у 1986 (?) році в м. Торонто (Канада) у складі Олександри Козак, Ліліяни Головатої та Беати Вуйцік. Вокальне тріо одразу ж захопило слухачів чудовими голосами, якісними вокальними обробками, оригінальними творами та композиціями.
        Усі троє приїхали до Торонто з черговою хвилею українських емігрантів з Польщі та відразу включились у культурне життя української громади міста. Співали в українських молодіжних ансамблях під керівництвом маестро Василя Кардаша.
        Олександра Козак – закінчила початкову і середню музичні школи в Щеціні і два роки Музичної Академії в Гданську на теорії музики та композиції. Виросла в українському уескатівському дитячому гуртку «Мальви» в Щеціні. У цьому ж місті була мистецьким керівником ансамблю «Сім струн». Як студентка, працювала з вокально-музичним ансамблем «Хвиля» при гданському УСКТ і записала свій репертуар на плівку в 1984 році.
        Ліліяна Головата – виросла в Кошаліні і в цьому ж місті студіювала на технічному відділі політехніки та співала у молодіжних ансамблях міста. Була теж солісткою вокально-музичного ансамблю «Готур» у Щеціні. Успішно виступила на 8-му фестивалі УСКТ в Сопоті в 1983 році.
        Беата Вуйцік – випускниця Українського Ліцею в Лігниці. За весь час свого навчання співала у різних молодіжних ансамблях школи. У хорі «Полонина» виконувала сольні партії, співала в музичному ансамблі «Струмочок» тощо. Уже в Торонто Беата Вуйцік співпрацювала з українським авангардним театром Марка Стеха.
        До виступів та записів пісень вокального тріо, як акомпоніятори, долучались музиканти Юрко Кулицький – синтезатор, Марко Беднарчук – акустична гітара, Христина Мельник – віолончель, Іван Сконцей – акустична і електрична гітара, спів, Роман Лайкош – акустична гітара, саксофон, синтезатор, Біл Кінал – бас-гітара, синтезатор, акордеон, Андрій Полянський – бас-гітара, Ярослав Назарович – ударні інструменти, скрипка, тамбурин.
        Ансамбль виступав з концертами на багатьох українських фестивалях і заходах в Північній Америці, записав два альбоми «Лілея» та «Лілея. Vol. 2», видані компанією «Yevshan Records».

Джерело:
1. Дупляк М. «Вітаємо “Лілею”». Свобода. Український щоденник. 30.09.1984, №186, – стор.3.
2. Yevshan Corp. releases album by Canadian ensemble «Lileya». The Ukrainian Weekly, December 14, 1986, №50, стор.- 9.
3. Інформація та фото з поліграфії до альбомів «Лілея» та «Лілея. Vol. 2» (Yevshan Records).

        
Тріо «Лілея» | Вокальне тріо «Лілея» | Ансамбль «Лілея» | Еnsemble «Lileya» | Vocal ensemble «Lileya»

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомЛілея / Lileya (33 rpm/12")Yevshan Records ‎– YFP 10421986Yevshan Records__YFP 1042__front Yevshan Records_YFP 1042_back
альбомЛілея / Lileya (Cassette)Yevshan Records ‎– СYFP 10421986
альбомЛілея. Vol. 2 (Cassette)Yevshan Records ‎– СYFP 10611990