Марцинківський Олег Олександрович


Martsynkivskyi Ooleh
Естрадний співак (тенор), композитор. Заслужений артист України (1996). Народний артист України (2010). Лауреат Всеукраїнського конкурсу вокалістів (Київ, 1985)

        Марцинківський Олег Олександрович народився 2 липня 1949 року у Полтаві. З дитячих років мріяв співати, тому по закінченню школи вступив до Полтавського музичного училища (спів і хорове диригування викладали В. Опенько та Г.Карчевська). У 1970 році при Полтавському міському будинку культури Олег Марцинківський створює ансамбль «Оксамит». Далі навчається вокалу та композиції в Кишинівській консерваторії (сольний спів – клас А. Азрікана). По закінченню консерваторії (1977 р.) впродовж двох років працює солістом естрадно-симфонічного оркестру радіо та телебачення Молдови.
        Протягом 1979 – 1980 років Олег Марцинківський – соліст ВІА «Збруч» Тернопільської обласної філармонії. А вже 1980 року у Тернопільській обласній філармонії композитор створює фольклорний ансамбль «Медобори», що швидко набув популярності в Україні та за її межами.
        З 1984 року Олег Марцинківський розпочинає сольну кар’єру. Працює солістом-вокалістом Укрконцерту та створює багато цікавих сольних програм («Історія кобзарства в Україні», «Класичний український романс», «Пісні народів світу»…). Співак багато гастролює по Україні та за її межами, бере участь у Міжнародних фестивалях та творчих конференціях (Канада, Німеччина, Великобританія, США, Франція, Литва, Росія). За проведені творчі зустрічі та концерти (понад 500) у зоні лиха (Чорнобильська АЕС) був нагороджений Почесним знаком Міністерства культури та отримав статус ліквідатора аварії. Згодом вийшли у світ альбоми – «Я люблю тільки Вас», «Райські яблука».
        У 1992 року Олег Марцинківський стає солістом творчої організації «Київщина». 1996 року Указом Президента України Олегу Марцинківському присвоєно почесне звання «Заслужений артист України». З 2002 року викладає у Національному університеті культури та мистецтв на кафедрі естрадного співу. З 2004 року співак є організатором і учасником Київського міського Клубу сімейних зустрічей «Теплий дім», соціальної мистецької програми «Дорога до храму душі», Всеукраїнського фестивалю творчості «Повір у себе»…
        2005 року Олег Марцинківський зібрав новий склад «Медоборів» та презентував своїм шанувальникам новий мистецький проект-ренесанс «Три дороги»… З 2007 року Олег Марцинківський – голова журі і член виконавчої дирекції Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Всі ми діти твої, Україно!» У 2008 р. було презентовано черговий компакт-диск «Мої мелодії». У листопаді 2009 року на екрани вийшов документальний фільм про творчість Олега Марцинківського «Без маски». Він є одним із засновників Міжнародної освітньо-культурної Асоціації, ініціатором і організатором її мистецьких і соціальних програм. Указом президента України від 20.09.2010 р. Олегу Марцинківському присвоєно Почесне звання «Народний артист України». Зараз співак живе і працює у м. Києві.
        У творчому доробку Олега Марцинківського світова та українська класика, більше 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 власних творів. Особливої популярності набули його пісні: «Я люблю тільки Вас», «Зірка-Україна», «А лелеки летять на Вкраїну», «Хто ти є, Україно?» – на вірші С. Галябарди, «Зоре моя» та «Пісня кобзаря» – на вірші Б. Харитонова, «У храмі любові», «Провина» – на вірші М. Луківа, «Невольник сивої печалі» – на вірші М. Ткача та багато інших.

Джерело:
1.Олег Марцинківський. Біографія. Михайло Маслій (pisni.org.ua).
2. Фото: medobor.com.

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомТри дороги (CD)UKRmusic - UM-CD 0482006UKRmusic_UM-CD_048_front UKRmusic_UM-CD_048_back
збіркаКращі українські балади. Золота колекція (CD)Астра Рекордс - AR-054-082008Astra Rekords_AR 054-08_front Astra Rekords_AR 054-08_back