Мозаїка, гурт (Торонто, Канада)


Гурт «Мозаїка», 2010

Окремі записи:

        Мозаїка, популярний український музичний гурт з Канади. В репертуарі – власні твори, українські народні пісні, твори українських авторів.

Учасники ансамблю

        Гурт організований в Торонто у жовтні 1993 року любителями пісні, емігрантами з України, Леонідом Вінницьким і Олегом Мельничуком.
        Поява «Мозаїки» стала приємною несподіванкою у житті української громади Торонто. Спочатку гурт виступав під назвою «Зоряна криниця». До її складу входили Олег Мельничук, Леонід Вінницький, Віктор Цвірко, який до цього працював у гурті «Мрія». Гурт грав типові для того часу шлягери. Через деякий час, з причини нестачі часу, Віктор Цвірко залишив гурт.
        Звичайне копіювання популярних українських пісень, характерне для емігрантських ансамблів того часу, не принесло творчого вдоволення. Олег Мельничук прийняв рішення змінити творчий напрямок «Мозаїки». В той час музична доля звела його з бас-гітаристом і співаком Геннадієм Бурківським. В цей період Олегом був написаний цікавий матеріал, який став основою першого альбому гурту – «Пісні нашого кохання», в якому Олег виступив як виконавець у деяких піснях. Вдосконалюючи технічні засоби роботи із звуком, він створив міні комплекс звукозапису, який надав можливість, при гострому дефіциті часу, працювати з пісенним матеріалом.
        Незебаром до гурту приєднались барабанщик Олександр Леськів і бас гітарист Валерій Антоненко. З їх приходом почався новий період творчості гурту. Значний внесок творчих і матеріальних зусиль у розвиток гурту доклав Олександр Леськів. Згодом, у зв’язку з переїздом у інше міто, Олександр і Валерій залишили гурт. На зміну їм прийшли бас гітарист Геннадій Бурківський, Михайло Дорош, співачка Ліана Спис та скрипалька і вокалістка Оксана Пікуш. «Мозаїка» повністю змінила репертуар, основою якого стали власні пісні, а також твори композиторів Володимира Гуменчука, Михайла Моди, Анатолія Баранчука, Олега Коцюби, Анатолія Заступа, Олега Краєвського, Юрія Воронюка, та інших.
        З часу свого створення гурт виступав на численних концертах, фестивалях, святах, весіллях, та інших заходах, що проводила українська громада в Канаді.
        З 2010 року ансамбль «Мозаїка» працює у складі дуету – Ірина Тенета та Олег Мельничук. З того часу видано три альбоми дуету – «Від твоїх синіх очей шаленію», «Червоні яблука» та «Кленовий присмак». Дует і зараз радує виступами своїх прихильників у Канаді.

Джерело:
1. Веб-сайт гурту «Мозаїка» – ukrmosaic.com (2007 – 2017).
2. Олег і Лариса Коцюби. «Мозаїка» співучих сердець // 05.01.2012, Тижневик «МІСТ Online» (meest-online.com).
3. Фото з веб-сайт гурту «Мозаїка» – ukrmosaic.com (2007 – 2017).
4. Записи з альбому «Червоні яблука».

Гурт «Мозаїка» | Музичний гурт «Мозаїка» | Мозаїка | Ukrainian music band «Mosaic» | Ukrainian band Mosaic

«Мозаїка» співучих сердець
Дискографія:
 Пісні нашого кохання /альбом, CD-Audio/ ?
 Карпатська ватра в Торонто /альбом, CD-Audio/  ?
 Медовий місяць /альбом, CD-Audio/  ?
 Червоні яблука /альбом, CD-Audio/ видавця не зазначено – без номера, 2012
 Від твоїх синіх очей шаленію /альбом, CD-Audio/ видавця не зазначено – без номера, 2014

 

* Всі збірки гурту «Мозаїка» були записані і складені виключно з метою популяризації Української пісні з відсутністю комерційної складової проектів.