Мрія, ансамбль (Чікаго, США)


Мрія, ансамбль (Чікаго, США)_1980

«Мрія»: (зліва на право) Адам Бігун, Андрій Бровар, Юрій Свитник, Михайло Читербок та Роман Сікачовський

Мрія, ансамбль (Чікаго, США)_1982

Мрія, ансамбль (Чікаго, США)_logo

        «Мрія» – популярний український ансамбль з м. Чікаго, один із провідних українських гуртів 80-х років у США. В репертуарі ансамблю – українські народні пісні, пісні тогочасних українських авторів та власні твори, значна їх частина у поп-роковому аранжуванні.

        Склад ансамблю:

        Юрій Свитник (George Swytnyk) – гітари, вокал
        Роман Сікачовський (Roman Sikaczowski) – бас-гітара, вокал
        Адам Бігун (Adam Bihun) – синтезатор, духові інструменти
        Андрій Бровар (Andrew Browar) – клавішні, вокал
        Михайло Читербок (Michael Chyterbok)* – барабани, вокал
        Василь (Вільям) Тельвак (William (Wasyl) Telwak)** – саксофон, сопілка, гітара, вокал
        Богдан Березецький (Bohdan Berezecky)*** – барабани

        * у складі до 1982; ** у складі з 1980; *** у складі з 1982

        Ансамбль організований у 1979 році в м. Чикаго (США) талановитими музикантами: Адамом Бігуном, Андрієм Броваром, Михайлом Читербоком, Юрієм Свитником та Романом Сікачовським. Гурт грав на вечірках та інших забавах у Чикаго та околицях, і уже за пів року здобув популярність в українській громаді.
        Музика ансамблю у великій мірі була схожою на музичний стиль ансамблю «Веселі Часи», який на той час був кращим українським ансамблем у східній частині США. На початку 80-х ансамбль «Веселі Часи» припинив свою діяльність і ансамбль «Мрія» фактично зайняв його нішу.
        У 1980 році до ансамблю приєднався досвідчений музикант Василь Тельвак, учасник популярних ансамблів «Промінь» та «Каравана». А з 1981 року продюсером ансамблю став Іван Стеців, лідер та організатор ансамблю «Веселі Часи», що знову ж таки позитивно вплинуло на популярність ансамблю.
        Щоб донести свою музику до шанувальників, кількість яких у США постійно збільшувалась, музиканти ансамблю почали працювати над альбомом. Через 15 місяців довгих репетиційних вечорів та наполегливої роботи у студії, у серпні 1981 року група закінчила запис дебютного альбому − «Мрія». Репертуар платівки складається з народних пісень — «Ворожка», «Соловію», «Цвіте терен», «У вишневому садочку», «Чабан»; творів тогочасних авторів з України — «Зачарована Десна» (Луценко, Шамо), «Марічка» (Ткач, Сабадаш); та власних композицій членів ансамблю — «Карпатська душа» та «Зів’яла квітка» (Сікачовський, Свитник).
        Після випуску свого альбому, ансамбль виступав на Союзівці (1982), провів кілька концертів у США та Канаді, і до середини 80-х припинив свою діяльність.

Література:
1. «Mria»… their dreams come true!. The Ukrainian Weekly / March 2, 1980, №50, стор.- 10.
2. Marta Kolomayets. «Chicago band plans ahead». The Ukrainian Weekly / March 21, 1982, №12, стор.- 10.
3. Кінець тижня і «день праці» на Союзівці будуть незвичайно приємними і цікавими. Свобода. Український щоденник. 02.09.1982, №166/ стор.– 1,4.
4. Інформація та записи з платівки «Мрія».

        
Мрія | Оркестра «Мрія» | Mria, the band from Chicago | Оркестра «Мрія» з Чікаго