Мрія, вокально-інструментальний ансамбль (Київ, Україна)


Mriia, vokalno-instrumentalnyi ansambl

        На початку 1965 року, при столичній Філармонії, композитор-початківець Ігор Поклад, із молодих співачок хорів заводу «Арсенал» та будинку піонерів організував ансамбль «Мрія». Провідною солісткою стала Ліна Прохорова, а серед перших учасниць ансамблю були: Галина Кондратюк, Ніна Злобіна, Валентина Мухарська, Тетяна Забашна, Валентина Решета, Людмила Саченко, Людмила Бубнова, Тамара Вітесян.
«Мрія» швидко виробила свій оригінальний стиль і власний репертуар, основу якого складали пісні Ігора Поклада. Кілька років популярність «Мрії» була в Україні поза конкуренцією, та й на Всесоюзному конкурсі артистів етради в 1970 році ансамбль отримав друге місце, пропустивши вперед тільки «Піснярів».
Ансамбль гастролював в Узбекистані, Таджикистані, Казахстані, Вірменії, Туркменії, Башкирії, Прибалтиці, в Москві, в Ленінграді, перші закордонні гастролі – в Угорщині.
Після Ігора Поклада два роки ансамблем керував Олексій Семенов, пізніше – Вадим Ільїн, Володимир Вербицький, Тарас Петриненко та ін.
Постійна зміна керівників та складу (Лідія Михайленко, Катерина Кисіль, Галина Кондратюк, Тетяна Калініченко, Лариса Гермаш, Олена Місячна, Ірина Тракай, …), а також відсутність оригінального репертуару призвели до того, що у 80-х роках «Мрія» стала пересічним акомпануючим ВІА з жіночою вокальною групою на підспівках. Після супроводу патріотичних Володимира Засухіна та Юрія Рожкова, все закінчилося на Миколі Гнатюку – в 1985 році «Мрія» припинила свою діяльність.

Джерело:
1. ВІА Мрiя (kmstudio.com.ua).
2. Ліна Прохорова: “Я є місток між поколіннями”. Володимир Коскін, “Портал Українця”, 28.12.2006 (vox.com.ua).

Вокально-інструментальний ансамбль “Мрія” | Вокальний ансамбль “Мрія” | Ансамбль “Мрія” | ВІА “Мрія”

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаБарвінки пісень (33 rpm/12")Borys Dniprowy Records - BDS 1005?
збіркаЧічері. Українські народні пісні у виконанні українських ВІА (CD-Audio)Астра Рекордс - AR-009-04200401-Astra Rekords_AR-009-04_front 05-Astra Rekords_AR-009-04_back