Намисто, ансамбль (Вашингтон, США)


Vocal ensemble “Namysto”_01

Окремі записи:

        

Учасники «Намиста» в 1980-1986 рр.: Віра Завадюк, Марта Ясінська, Христина Кузьмович, Наталя Захарченко, Ірина Ясінська, Віра Пилипець

Учасники «Намиста» в 1980-1986 рр.: Віра Завадюк, Марта Ясінська, Христина Кузьмович, Наталя Захарченко, Ірина Ясінська, Віра Пилипець

        «Намисто» – один із найпопулярніших українських музичних ансамблів 70-80-х років у США. В репертуарі українські народні пісні, пісні тогочасних композиторів та власні твори.

        Склад ансамблю:

        Уляна Сось (Ulana Sos) 1 – перше сопрано
        Юлія Ломацька (Yulya Lomacky) 1 – перше сопрано
        Соня Круль (Sonia Krul) 1 – друге сопрано
        Оксана Лев (Oksana Lew) 1 – друге сопрано
        Галина Максим’юк (Halyna Maksymjuk) 1 – перший альт
        Віра Пилипець (Vera Pylypec) – другий альт
        Наталія Захарченко (Natalia Zacharenko) 2
        Ірина Ясінська (Iryna Yasinska) 2
        Віра Звадюк (Vera Zwadiuk) 3
        Христина Кузьмович (Chrystyna Kuzmowych) 3
        Марта Ясінська (Marta Yasinska) 3

         1 у складі ансамблю 70-х, початку 80-х
         2 у складі ансамблю з початку 80-х
         3 у складі ансамблю з середини 80-х

        Ансамбль організований у 1972 році у Вашингтоні (США), як жіночий секстет у складі Уляни Сось, Юлі Ломацької, Соні Круль, Оксани Лев, Галини Максим’юк та Віри Пилипець. На виступах «Намисту» акомпонували Олена Курилас – гітара, Лариса Курилас – гітара, сопілка, ударні інструменти та Ірина Ясінська – клавішні. Організував ансамбль і був його незмінним керівником Петро Круль, адміністратор – Олег Звадюк.
        Перш ніж почати концертні виступи ансамбль кілька місяців приділив тренуванню голосів, вивченню репертуару та опрацюванню музичних програм. Така підготовка дала результат – добре зіспіваний музичний ансамбль із своєрідним звучанням, що є синтезом гармонійності голосів, музичного оформлення окремих пісень і їх виконання. Уже перші виступи ансамблю були вдалими і в скорім часі «Намисто» здобуло популярність численної української громади в США.
        У 1976 році почалась підготовка до запису першої платівки «Намиста». Учасники ансамблю кілька місяців проводили репетиції. Консультантами запису та видання платівки були Квітка Цісик та її чоловік Джек Кортнер. Для запису пісень були запрошені професійні музиканти з Нью-Йорка – Вил Булвейр, Джін Бертонсіні, Рассел Джордж та Ронні Зіто. Записи проводили в одній з найкращих студій Нью-Йорка. В результаті, цього ж року, була видана професійно підготовлена платівка «Намисто співає», яка мала гарний успіх серед шанувальників української пісні в Північній Америці.
        Чергову платівку ансамблю було заплановано на 1980 рік. Коли репертуар до неї уже був підготовлений з України прийшла сумна звістка про трагічну смерть Володимира Івасюка. Учасники ансамблю вирішили вшанувати пам’ять славного композитора виданням платівки з його піснями. В цьому ж році був записаний новий репертуар і видана платівка «В поклоні Володимирові Івасюкові». На платівці усі пісні на музику та слова В.Івасюка, окрім текстів Р.Братуня, Ю.Рибчинського, Б.Стельмаха, Р. Кудлика, В.Марсюка та Д.Луценка.
        За майже 20-ть років своєї діяльності «Намисто» виступало на численних українських фестивалях і заходах в США. В кінці 80-х ансамбль припинив свою діяльність.

Джерело:
1. Тисонський А. «Вашінґтонськнй секстет «Намисто» на платівці». Свобода. Український щоденник. 12-13.10.1976, №194-195, – стор.7
2. Ансамбль «Намисто» випустив нову платівку. Свобода. Український щоденник. 27.12.1980, №194-269, – стор.4
3. Великий концерт прикрасить 30-ту конвенцію УНСОЮЗу. Свобода. Український щоденник. 15.05.1982, №90, – стор.4
4. Tysonsky A. «“Namysto Sings” is Washington. Sextet’s First Record Album». The Ukrainian Weekly, October 17 , 1976, №199, стор. – 12
5. Ukrainian Technological Society holds scholarship benefit concert. The Ukrainian Weekly, November 18, 1984, № 47, стор. – 8.
6. Namysto. Encyclopedia of Ukrainian Diaspora(eudusa.org).
7. Інформація з обкладинок до платівок «Намисто співає» та «В поклоні Володимирові Івасюкові».

        
Ансамбль «Намисто» | Секстет «Намисто» | Співаочий ансамбль «Намисто» | Vocal ensemble «Namysto» | Ensemble «Namysto» | Musical sextette «Namysto» | Ukrainian female musical sextette «Namysto»