Огнєвий Костянтин Дмитрович


Огнєвий Костянтин Дмитрович

Український оперний і концертний співак (ліричний тенор), народний артист УРСР (1972), педагог

Окремі записи:

        Костянтин Дмитрович Огнєвий народився 30 вересня 1926 року в м. Дніпропетровську. В ранньому віці втратив батька, який був репресований та помер у в’язниці. Деякий час відвідував музичну школу де навчався гри на скрипці. Захоплюючись популярними, на той час, піснями і стилем їх виконання, почав освоювати гру на гітарі та спів.
        Під час Другої світової війни пішов на фронт. В армії вокальні дані і музична обдарованість Костянтина Огнєвого були помічені керівництвом, і його направлено у ансамбль Мінського військового округу. Потім був ансамбль Білоруського військового округу. Далі – ансамбль Київського військового округу.
        Після демобілізації та розформування ансамблю Костянтин Огнєвий поступив у Дніпропетровське музичне училище. По закінченню якого, у 1950 році, всесоюзною комісією був направлений на прослуховування до Московської консерваторії. Під час вступних екзаменів він звернув на себе увагу ректора Свєшникова О.В., рішення якого було вирішальним при зарахуванні К.Огнєвого до консерваторії, хоча сам Костянтин вже вступив до Російської академії музики ім. Гнесіних. Спочатку навчався у Назаренка, але згодом (не влаштовувала направленість навчання – хоровий спів) перейшов до класу Маргарити Гукової.
        Після закінчення консерваторії з 1955 по 1973 роки Костянтин Огнєвий працював солістом Київського театру опери та балету, а з 1973 по 1978 – Київської філармонії. З 1965 року і до останніх днів викладав у Київській консерваторії. Був професором та завідувачем кафедри сольного співу.
        У репертуарі співака арії з опер, пісні та романси українських і зарубіжних композиторів, українські народні пісні. У виконанні найрізноманітніших жанрів, від класики до творів сучасних композиторів Костянтин Огнєвий завжди виявляв справжню музикальність, співочу культуру, чудову вокальну школу, вміння створити правдивий вокально-художній образ.
        Першим з академічних співаків Костянтин Огнєвий почав виступати у супроводі інструментального ансамблю, до нього цього жанру не існувало. Вже потім з такими ансамблями співали Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов’яненко, Микола Кондратюк та ін.
        Костянтин Огнєвий проспівав біля 800 спектаклів у 20 операх українських, російських та зарубіжних авторів. Видано 15 платівок з його записами, близько 200 записів зроблено для фондів Українського радіо, знімався у Телефільмах, озвучував кінофільми. Виступав з численними концертами у містах колишнього Радянського Союзу та за кордоном: у Албанії, Болгарії, Голандії, Індії, Індонезії, Канаді, на Кубі, Німеччині, Непалі, Польщі, Пакистані, Румунії, Франції, Фінляндії, Югославії, Японії та ін.
        У Національній музичній академії Костянтин Огнєвий підготував понад 40 співаків. Серед його вихованців багато лауреатів конкурсів вокалістів, заслужених і народних артистів України, зокрема, В.Білоножко, І.Борко, С.Гіга, Р.Горбатенко, сестри Криворотови, О.Кулько, Г.Кабка, С.Лемішко, М.Мозговий, В.Парубець, О.Пономарьов, Павло та Петро Приймаки, Б.Репка, О.Савченко, І.Христенок та ін., а також – тріо бандуристок Київської філармонії: Раїса Горбатенко й Лідія та Любов Криворотови.
        Помер Костянтин Огнєвий 12 грудня 1999 року. Похований на Берковецькому кладовищі м. Києва.

Джерело:
1. Юбилей последнего из могикан. Ю.Руцинський. Еженедельник «2000», 29.09.2006, (2000.ua).
2. Лисенко І.М. Огнєвой Костянтин. Співаки України. Енциклопедичне видання. К.: «Знання», 2011.– стор.: 397-398.
3. Константин Огневой: Всю жизнь я работаю в свое удовольствие. В.Муратова, 30.08.1996, «Зеркало Недели» (gazeta.zn.ua).
4. Антонюк В. Пісенне коло учнів Огнєвого. 04.10.2001, «День» (day.kiev.ua).
5. Огнєвий Костянтин Дмитрович (uk.wikipedia.org).
6. Інформація з поліграфії до альбому «Пісні України» (Оберіг XXI – 047-О-024-2).
7. Записи з альбомів «Українські народні пісні. Золота колекція» та «Українські народні пісні. Випуск 2».

        
Огнєвий Костянтин Дмитрович | Костянтин Огнєвий | К.Огнєвий | Костянтин Огнєвой | Огневой Константин Дмитриевич | Константин Огневой | К.Огневой | Костянтин Огнєвой | Konstantin Ognevoi

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаМолодые композиторы Украины (33 rpm/7")Мелодия - Д 00019925-261967
збіркаУкраїнські народні пісні. Золота колекція (CD)Астра Рекордс - AR-001-042004Astra Rekords_AR-001-04_front Astra Rekords_AR-001-04_back
збіркаУкраїнські народні козацькі пісні та думи (CD)Астра Рекордс - A.R. 028-052005Astra Rekords_AR-028-05_front Astra Rekords_AR-028-05_back
збіркаУкраїнські народні пісні. Випуск 2 (CD)Астра Рекордс - A.R. 034-062006Astra Rekords_AR-034-06_front Astra Rekords_AR-034-06_back
збіркаHayi Shumlat’ and Other Ukrainian Songs (33 rpm/12")Rusalka Records – LPRR 12?01. Rusalka Records_LP RR 12_front 02. Rusalka Records_LP RR 12_back