Промінь, ансамбль (Ню-Йорк, США)


        Ансамбль “Промінь” (Promin Ensemble) створений 1974 року в Академії святого Юра в Нью-Йорку. Організувала ансамбль талановитий музичний педагог та шанувальниця української музики Богдана Волянська. У 1978 році “Промінь” відлучився від Академії святого Юра і став самостійним гуртком. Тоді ж до дівочого ансамблю приєднались і чоловічі голоси.
        Гарне виконання та глибока інтерпретація, різноманітність репертуару, та їх належна подача здобули для ансамблю не тільки популярність серед української громади у США, але й фінансовий гранд від Нью-Йоркської ради сприяння мистецтву, від якої “Промінь” отримав певні фонди в рубриці “За якість виконання”, в цей спосіб характеризуючи ансамбль, як один з кращих ансамблів в цілому штаті.
        “Промінь” завдяки своїй співочо-музичній багатобічності й талантам, уміє виконувати різноманітний репертуар. Глибина його вокального багатства дозволяє виступи невеликими групами співаків, даючи доступ слухачеві до скарбниць солоспіву, дуетів, тріо чи квартетів, у виконанні української пісенної класики, народних пісень чи модерних популярних романсів і композицій.
        Музикальність Ансамблю та відповідний професійний вишкіл співаків надає Ансамблеві рис камерного хору, що вможливлює співакам, у кількості від 8-ми осіб до 12-ти, виконувати складні поліфонічні музичні твори з виразністю і точністю. У повному ж складі що налічує від 15-ти до 18-ти співаків, звучить як повний хор і йому легко черпати найкращі твори з глибинних джерел скарбниць української народної пісні та релігійної хорової музики.

Література:
1. Свобода. Український щоденник. 20.04.1994 №74.
2. Інформація з обкладинки до платівки “Промінь” (Iskra Records – AK 284)

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомПроміньIskra Records – AK 2841984