Петренко Віктор Павлович


        Віктор Петренко народився 1946 року в селищі Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області.
        У 1970 році закінчив Інститут нафти і газу (нині – Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , м. Івано-Франківськ), де здобув фах гірничого інженера-електрика з автоматизації. На сьогодні сфера наукових інтересів – управління використанням інтелектуально-ресурсного потенціалу персоналу соціально-економічних систем в умовах суспільно-економічних трансформацій.
        Співпрацює в багатьох міжнародних проектах, вагомим є його внесок в громадські ділові ініціативи. Науковий і творчий доробок вченого-винахідника налічує 26 винаходів, понад 230 наукових публікацій.
        Ще будучи студентом Інституту нафти і газу Віктор Петренко поєднував навчання з музичною діяльністю.
        Успішною була участь Віктора Петренка у всесоюзному телевізійному конкурсі «Алло, мы ищем таланты» (сезон 1969-1970 року). З піснею «Кохана» на музику Ігора Поклада та слова Ігор Бараха отримав диплом лауреата конкурсу. Записи пісні були видані на платівках фірми «Мелодия».
        На чей час Віктор Петренко працює деканом факультету «Управління галузевим і регіональним економічним розвитком» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Джерело:
1. Петренко Віктор Павлович // Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка (lib.if.ua).
2. Економісти України 2006 – Петренко Віктор Павлович (who-is-who.ua).
3. Фото – nung.edu.ua та сріншот з відео «Алло, мы ищем таланты», 1970 р. (youtube.com/user/kisilmv).
4. Запис з платівки «Вінок мелодій» (Borys Dniprowy Records – BDS 1017).