Піккардійська Терція, вокальна формація (Львів, Україна)


Pikkardijska Tertsia_01

Окремі записи:

        
Pikkardijska Tertsia_02

Pikkardijska Tertsia_03

Pikkardijska Tertsia_04

Pikkardijska Tertsia_05

Pikkardijska Tertsia_06

Pikkardijska Tertsia_07

        «Піккардійська терція» – один із найвидатніших та найпопулярніших українських акапельних гуртів. В репертуарі понад 500 пісень в акапельному виконанні з використанням елиментів найрізноманітніших музичних напрямів.

        Склад колективу:

        Володимир Якимець (художній керівник, тенор)
        Ярослав Нудик (тенор-універсал)
        Андрій Капраль (тенор)
        Андрій Шавала* (бас)
        Роман Турянин (тенор)
        Богдан Богач (баритон)
        Андрій Базиликут*

        * у 1996-му замість Андрія Базиликута до складу приєднався Андрій Шавала.

        Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Піккардійської терції» – 24 вересня 1992 року. У цей день відбувся перший виступ новоствореного секстету – у Львівському національному університеті ім. І.Франка. Цікаво, що незадовго до офіційного старту вокальна формація музикувала в кардинально іншому складі – як дванадцятиголосий мішаний хор студентів Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича. До дати народження «Піккардійської терції» у колективі залишилися Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Богдан Богач та Андрій Капраль. Дещо згодом до квартету приєдналися Андрій Базиликут та Роман Турянин. Єдина за двадцять років існування заміна у складі акапельного гурту відбулася 1996 року: на місце Андрія Базиликута прийшов Андрій Шавала.
        Позитив і оптимізм закладені у самій назві формації. «Пікардійська терція» – термін авторства знаменитого українського композитора Анатолія Кос-Анатольського. Означає мажорний зворот у фіналі музичного твору. Утім, вокальний гурт вніс у цей термін власну родзинку – подвоїв літеру «К».
        Творчий злет «Піккардійської терції» був стрімким і впевненим. 1993 року формація стає дипломантом фестивалю «Червона Рута» (Донецьк), а через рік її визнають найкращою на музичному фестивалі «Доля» (Чернівці). У 1994-му колектив підписав п’ятирічний контракт із мистецьким об’єднанням «Дзиґа». Відтоді незмінним менеджером «Терції» став Роман Климовський, завдяки якому учасники формації можуть дозволити собі займатися виключно творчими питаннями.
        У 1994-1995 рр. «піккардійці» були учасниками «Таврійських ігор». А 1995-й приніс формації Гран-прі телевізійного пісенного фестивалю «Мелодія» – за виконання пісні «Пустельник». 1996 року вийшов дебютний компакт-диск «Сад ангельських пісень», саунд-продюсерами якого виступили Руслана Лижичко, Олександр Ксенофонтов та Павло Грабовський. За дизайн обкладинки, розроблений львівським художником Євгеном Равським, та якість поліграфії незалежні експерти визнали цей альбом найкращим на той час в Україні.
        2000 року вперше за час існування Міжнародного фестивалю акапельного співу Vokaltotal у Мюнхені (Німеччина) організатори запросили творчий колектив зі Східної Європи – українську «Піккардійську терцію». Через рік секстет отримав другу путівку на цей поважний музичний форум. А у 2008-му «піккардійці» вийшли на мюнхенську сцену втретє.
        У 2006 році «Терції» випала честь презентувати українську культуру депутатам Європейської Комісії у Брюсселі (Бельгія). Наступного року формація виступила на престижному фестивалі Toptrendy у Сопоті (Польща). А День незалежності України-2007 «піккардійці» відзначили грандіозним спільним концертом з Русланою і легендарним американським гітаристом АлдіМеолою у супроводі симфонічного оркестру Leopolis.
        7 жовтня 2007 року на виступі у Національному палаці «Україна», присвяченому «15 акапельним рокам», «Піккардійська терція» отримала привітання від Президента України Віктора Ющенка: «Ціную ваш внесок у розвиток української культури, унікальну вокальну традицію та служіння благородній справі єднання суспільства навколо неповторного пісенного мистецтва – животворного джерела духовності нації».
        У березні 2008-го вокальна формація удостоїлася найпрестижнішої культурно-мистецької нагороди – Національної премії України ім. Т.Шевченка. Того ж року світ побачив десятий за ліком альбом «піккардійців» «Етюди». 2010 року «Терція» випустила свій перший DVD – із записом «живого» концерту у Львівській опері.
        З часу свого створення «Піккардійська терція» активно концертує по Україні та за її межами. Колектив побував з виступами практично по всій України. Окремо варто згадати успішні концертні тури містами сходу та півдня України в 2014-2015 роках, які пройшли з аншлагами. Численними є і закордонні гастролі колективу: Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, Канада, США, Бельгія, Швейцарії і навіть Сінгапур.
        У творчому доробку «Піккардійської терції» понад 500 пісень у найрізноманітніших музичних напрямах: поп, рок, класика, фольк, джаз, кантрі, духовна музика, рок-н-рол, блюз… В дискографії колективу 14 аудіоальбомів та один DVD – із записом «живого» концерту у Львівській опері. В 2012 році, до 20-річчя колективу виданий подвійний вініловий альбом «20 років. Ювілейний випуск».
        Восени 2017-го року «Піккардійська Терція» відзначила поважний ювілей – 25 років. З цієї нагоди, 30 вересня 2017 року, проведений великий сольний концерт ансамблю на сцені київського Палацу «Україна» та виданий аудіоальбом «Лети…». В цьому ж році, Указом Президента України від 08.11.2017 року №355/2017 почесне звання «Заслужений артист України» присвоєно вокалістам «Піккардійської терції» Богдану Богачу, Андрію Капралю, Ярославу Нудику, Роману Турянину, Андрію Шавалі та Володимиру Якимцю.
        Нині «Піккардійська терція» і далі активно концертує та працює над новим матеріалом.

Джерело:
1. Творча біографія вокальної формації «Піккардійська терція»; фото та записи (tercia.com.ua).
2. Атаманюк Ю. Двадцять акапельних років «Піккардійської Терції». 26.09.2012 (ucfamilymagazine.com).
3. Триває тур «Піккардійської Терції» Сходом та Півднем України: 10 концертів у 10 містах за 10 днів! (tercia.com.ua).
4. Указ Президента України від 08.11.2017 року №355/2017.
5. Львівський акапельний гурт «Піккардійська терція» відсвяткував ювілей у столиці. 01.10.2017. Тетяна КОЗИРЄВА, Газета «День» (day.kyiv.ua).

Офіційний веб-сайт: tercia.com.ua

        

        
«Піккардійська терція» | Вокальна формація «Піккардійська терція» | Vokal formation Pikkardijska Tertsia | Pikkardijska Tertsia

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомПіккардійська терція (Cassette)GAL Records ‎– 002 1996
альбомТиха ніч (Cassette)GAL Records ‎– 0041996
альбомТиха ніч (Cassette)МО «Дзига» - без номера
альбомAd Libitum (Cassette)GAL Records ‎– 0031996
альбомЯ придумаю світ (Cassette)GAL Records ‎– 0801999
альбомСад ангельських пісень (CD-Audio)Rostok Records – 0018-97199701-Rostok Records_0018-97_front 05-Rostok Records_0018-97_back
альбомЯ придумаю світ (CD-Audio)Rostok Records - 1512 RR1999
альбомЕльдорадо (CD-Audio)Rostok Records - RRCD-334 2002
альбомАнтологія. Том 1 (CD-Audio)Rostok Records - RRCD-4102003
альбомРок легенди України. Піккардійська терція (CD-Audio)Atlantic Music - ?2003
альбомTercja Pikardyjska (CD-Audio)Polskje Radio Katowice - PRK CD 0522003
альбомЗ неба до землі?2004
альбомАнтологія. Том 1 (CD-Audio)UKRmusic - UM-CD 0552005
альбомЕтюди (CD-Audio)UKRmusic - UM-CD 1202009
альбомПіккардійська Терція. 20 років (CD-mp3)UKRmusic - UM-CD 2572012