Прометей, чоловічий хор (Торонто, Канада)


UYA’s men’s choir Prometheus in TorontoUYA’s men’s choir Prometheus in Toronto_logo

        «Прометей» – український чоловічий хор з м. Торонто (Канада). В репертуарі хору літургійна музика, українська і західно-європейська класика, народні пісні, твори українських композиторів.
        Хор організований восени 1948 року при Осередку СУМ в Торонто. Основоположником і першим диригентом був Зенон Гнопко. Йому завдячується перші успіхи «Прометея» та видання в лютому 1951 року альбому платівок з повстанськими піснями. Хор брав участь у багатьох національних і церковних імпрезах.
        Під весну 1954 року мистецьке керування хором передано Левові Туркевичеві. За нього «Прометей» чисельно і мистецько значно зріс, дав кілька самостійних концертів. Брав участь у виконанні фрагментів з опер українських композиторів («Купало» і «Утоплена»), що йшли при співучасті Торонтської Симфонічної Оркестри та наших кращих солістів. 1956 року видано платівку з записами колядок у виконанні хору. Найпомітнішою подією в історії хору з того періоду був Симфонічний Концерт, влаштований весною 1959 року в Мессей Голл.
        По смерті Лева Туркевича (листопад 1961 року) «Прометеєм» диригував Юрій Головко. З ним хор мав ряд успішних виступів. На початку весни 1963 року диригування хором перейшло в руки Степана Гумініловича, з яким хор дав ряд концертів у містах Канади і США.
        Від січня 1965 року «Прометеєм» керував Василь Кардаш. Хор провів самостійні концерти по великих містах Канади й Америки, виступав на ЕКСПО 67. У 1972 році приймав участь в європейському турне ансамблів Осередків СУМ. Весною 1975 року «Прометей» здобув перше місце на Фестивалі хорів Східної Канади.

Джерело:
1. Інформація з полінграфії до альбому «Архиєрейська Служба Божа» (HRS 1060).
2. Маeстро Василь Кардаш. Біографія (kardash.info).

        
Хор торонтського осередку СУМ «Прометей» | Чоловічий хор «Прометей» | Хор «Прометей» | «Прометей» | SUM Prometheus Choir | UYA’s men’s choir Prometheus in Toronto | Prometheus

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомМолитва за Україну (33 rpm/12")СУМ в Канаді - SMT-70-8?Prometeus & Dibrova_SMT-70-8_front Prometeus & Dibrova_SMT-70-8_back
іншеАрхиєрейська Служба Божа (33 rpm/12")Harmony records - HRS 10601973 ~Harmony records_HRS 1060_front Harmony records_HRS 1060_back