Руснак Рахіля


Rakhilia Rusnak

Українська фольклорна співачка, виконавиця старовинних пісень Буковини

        Руснак Рахіля Тимофіївна народилася 20 серпня 1952 року в с. Ошихлібах Кіцманського району Чернівецької області у селянській родині. У сім’ї всі гарно співали, і цей співочий талант передавався з покоління в покоління, а старовинні пісні, яким не одна сотня років, стали своєрідною родинною реліквією.
        Вечорами дівчина часто співала із своїми сестрами Марією та Ганною біля батьківської хати. Виступала й у сільському клубі, але тут виконувала лише сучасні пісні, а тих прадавніх маминих пісень не торкалась.
        По закінченні середньої школи 1969 року Рахіля вступила до Чернівецького культурно-освітнього училища на режисерський відділ, після успішного закінчення якого працювала спочатку на Кельменеччині, а далі в рідному селі в Будинку культури. Тут створила фольклорний ансамбль “Молодички”. Самодіяльні артисти ансамблю займались збиранням і пропагандою пісенної народної творчості. Вони зробили й першу на Буковині виставу старовинного сільського весілля.
        У 1982-1986 роках Рахіля Руснак навчалась на режисерському факультеті Рівненського інституту культури. Закінчивши навчання, працювала методисткою Кіцманського будинку культури, була керівником самодіяльного народного театру. У Кіцмані організувала фольклорну групу. Разом з нею займалась і відродженням буковинських пісенних скарбів. З нею ж здійснила постановку сюжетної вистави, котру написала на основі фольклору буковинського краю.
        Професійна співоча біографія артистки почалася з 1989 року. Був радіо конкурс “Чисте джерело”, в якому вийшла переможницею. Після фестивалю “Червона рута” Р.Руснак отримала запрошення на роботу в Київ від студії “Кобза”.
        Зараз співчка виступає з концертними програмами, які мають великий успіх.

Джерело: Ошихліби. Видатні особистості (bukportret.info).

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомСтародавні пісні Буковини (Cassette) Українська експериментальна лабораторія фольклору - б/н1997