Росляк Роксолана


Roksolana Roslak

Українська та канадська оперна і концертно-камерна співачка (сопрано)

        Росляк Роксолана Михайлівна народилася 11 лютого 1940 року в Чорткові (тепер Тернопільська область).
        Ще в дитинстві разом із батьками емігрувала за кордон. З 1953 року проживає в Канаді. Вокальну освіту здобула приватно та в Музичній студії при Торонтському університеті (1964).
        З 1963 — солістка Канадської оперної компанії та Крайового концертного бюро в Торонто. З успіхом гастролювала на оперних сценах Лондона (“Ковент-Гарден”, 1965 – 66), Женеви, Мюнхена, Дюссельдорфа та ін. Виступала також на Шекспірівському фестивалі в Стратфорді.
        Партії: Агнеса Сорель (“Орлеанська діва” П.Чайковського), Джільда (“Ріголетто” Дж.Верді), Ельвіра (“Дон Жуан” В.Моцарта), Мікаела (“Кармен” Ж.Бізе), Саломея (“Саломея” Р.Штрауса), Мюзетта (“Богема” Дж.Пуччіні).
        Активно концертувала в Канаді і США. У 1978 здійснила велике концертне турне по американському континенту (виступала у знаменитих концертних залах Нью-Йорка — “Аліс Талл”, “Лінкольн Сентр”, а також із симфонічним оркестрами Торонто, Оттави та ін.). У її концертному репертуарі твори Вівальді, Доніцетті, Гуно, Дебюссі, Рахманінова, Верді, Штрауса, Хіндеміта, українські народні пісні. Наспівала на американських фірмах кілька власних платівок.

Література: Б. п. Тріумф співачки Росляк // Ми і світ. — 1977. — № 197.

Джерело:
1. Росляк Роксолана. Співаки України. Енциклопедичне видання. — 2-ге вид., перероб. і допов. / Лисенко І.М. — К., 2011.
2. Фото: “Наше життя”, 1966 / №2, с.- 9.

        
Роксолана Росляк | Roksolana Roslak

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
синглNamaluy meni nich / Ne pytay (78 rpm/10")Echo Records - E-18 A, E-18 B (Інші лейбли)?Echo Records_E-18A Echo Records_E-18B