Росинка, жіночий вокальний ансамбль


Rosynka, zhinochyi vokalnyi ansambl

Rosynka, zhinochyi vokalnyi ansambl_02

Rosynka, zhinochyi vokalnyi ansambl_03

        Жіночий вокальний ансамбль “Росинка” створено у 1966 року в Івано-Франківському педагогічного інституті (нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) з ініціативи тодішньої студентки інституту Христини Михайлюк.
        До складу ансамблю ввійшло дев’ять дівчат, яких Христина Михайлюк відібрала з-поміж інших студенток інституту за їх вокальними і сценічними даними. Після року репетицій відбувся перший виступ перед студентами рідного інституту. Цей концерт відбувся 7 березня 1967 року і саме відтоді дівчата відзначають річницю з часу створення свого колективу. В тому ж році ансамбль запросили до Львова виступити на телебаченні. Диктор, яка вела концерт, запропонувала глядачам надіслати відгуки на концерт і дати пропозиції щодо назви колективу. До редакції прийшло багато листів, але найбільше до душі припала дівчатам назва “Росинка”.
        У 1970 році ансамбль взяв участь у святкових концертах, присвячених 100-річчю з дня народження Василя Стефаника. На одному з таких концертів виступ ансамблю слухав артист Іван Козловський, який дав високу оцінку майстерності колективу. Спів дівчат із Прикарпаття так зачарував славетного співака, що він запропонував їм виступи разом на одному з концертів.
        Цікавих сторінок у біографії ансамблю багато. Одна з них — виступ у телевізійному фільмі “Червона рута”, який знімався у Карпатах. Тут дівчата познайомилися із ансамблем “Смерічка”, його солістами Василем Зінкевичем, Назарієм Яремчукомком, Софією Ротару.
        “Росинка” є лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, республіканського телетурніру “Сонячні кларнети”. Ансамбль неодноразово репрезентувала народну творчість Прикарпаття за рубежем. Незабутньою стала і концертна поїздка до Румунії.
        Ансамбль брав участь у зйомках кількох відеофільмів, найбільш знаковими є участь у зйомках музичних фільмів — “Телеграми, телеграми”, “Верховино, світку ти наш, “Де Черемоша хвилі плинуть” та найвідомішого — “Червона рута”. “Укркінохроніка” зняла про колектив повнометражний фільм “Дзвенить “Росинка” у піснях”. Записано два аудіоальбоми, три грамплатівки і чотири музичні видання.
        У репертуарі “Росинки” ліричні, народні та естрадні пісні, романси, світові хіти, багато з яких ансамбль виконує акапельно, також є пісні італійською, російською, білоруською та румунською мовами.
        Христина Олександрівна Михайлюк, професор, заслужений діяч мистецтв України і донині залишається незмінним керівником ансамблю. Сьогоднішній склад “Росинки” – заслужені працівниці культури України – Марія Ортинська, Ольга Молодій, Ольга Гриньків-Черсак, а також Ірина Жеребецька, Зоряна Регета і концертмейстер Любов Гундер.

Література:
1. Співає “Росинка”. Свобода. Український щоденник. 17.10.1986 р. №199.
2. “Росинка” – сучасниця Ротару, Зінкевича Та Яремчука. Леся Легіт. 17.10.2008 р. (chortkiv.te.ua).
3. Дзвенить “Росинка” у піснях. 28.03.2012. Коломия ВЕБ Портал (kolomyya.org).

Варіації назви: Жіночий вокальний ансамбль “Росинка” | Ансамбль “Росинка” | Народний вокальний ансамбль Прикарпатського університету ім. В. Стефаника “Росинка” | Ensemble “Rosynka”

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаHalychanochka and other Ukrainian Songs (33 rpm/12")Chwyli Dnistra - CD-32~ 1971
альбомПісня з України. Івано-Франківська область (33 rpm/7")Мелодия - Д 00029453-541971