Сільська музика, народний етногурт (Рівне, Україна)


Сільська музика, народний етногурт

        Колектив створено в 2003 році. Його учасниками є працівники Етнокультурного центру «Веснянка», керівники фольклорних гуртів міста Рівного, фольклористи та етнографи – члени Рівненського фольклорно-етнографічного товариства. Гурт об’єднує палких прихильників відродження та популяризації традиційної культури краю. Основним творчим завданням колективу є: успадкування традиційної манери виконання, автентичного поліського співу та регіональної інструментальної традиції; реставрація традиційних звичаїв, обрядів, календарної та позакалендарної народної музичної творчості. Репертуар гурту формується на основі матеріалів, записаних керівниками та учасниками колективу у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі.
        Колектив постійний учасник всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалів і конкурсів. Зокрема, він брав участь у Міжнародному молодіжному фестивалі традиційної народної культури «Древлянські джерела» (м. Рівне, , 2005, 2006, 2007 рр.), фестивалі «Різдвяні піснеспіви» (м. Рівне , 2005, 2006, 2007 рр.) та Десятому слов’янському фольклорному фестивалі «Коляда» » ( м. Рівне, 2006р.). В березні 2006 року етногурт «Сільська музика» брав участь у Великодньому Ярмарку в Національному Археологічному Музеї в м. Варшава (Польща). Колектив з успіхом представляв Західну Україну на Всеукраїнських акціях автентичного фольклору «Ростоки» (м. Кіровоград, 2006 р., м. Чернігів , 2007 р.).
        В травні 2006 року на Міжнародному фольклорному фестивалі «П’яті Європейські Надбужанські Фольклорні Зустрічі» в м. Соколов – Подляський (Польща) етногурт «Сільська музика» Рівненського міського Палацу дітей та молоді став переможцем та Лауреатом І премії серед 25 фольклорних колективів із шести країн Європи.
        Костюми учасників етногурту зібрані у фольклорних експедиціях та мають етнографічну цінність. В 2007 році за високі творчі досягнення колективу присвоєно звання «народний».
        Керівник інструментальної групи – відмінник освіти України Анатолій Сайчишин. Керівники колективу: Ірина Сливчук та відмінник освіти України, заслужений працівник культури України – Віктор Ковальчук.

Джерело: Народний етногурт «Сільська музика» (pdm.org.ua).

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаОй, заграли музиченьки. Троїсті музики (CD)UKRAЇNIKA - UA CD-05-082008Ukraїnika_UA CD-05-08_front Ukraїnika_UA CD-05-08_back