Слободяник Олена Модестівна


Слободяник_Олена_Модестівна

Українська співачка (ліричне сопрано). Заслужена артистка УРСР (1982)

Окремі записи:

        Слободяник Олена Модестівна народилась 14 січня 1938 року в селі Осички (Житомирської області).
        Після закінчення середньої школи в 1956 році поступила в Київське музучилище ім. Глієра на вокальний факультет, яке закінчила в 1960 році. В цьому ж році поступила в Київську консерваторію по класу вокалу до професора Єгоричевої Марини Іванівни. В 1965 році закінчила консерваторію і отримала направлення Міністерства культури УРСР на роботу у заслужену Капелу бандуристів України солісткою. В 1968 році перейшла працювати солістскою хору в Держтелерадіо України де пропрацювала до свого звільнення у 2000 році у зв’язку з виходом на пенсію. Паралельно з 1968 року викладала вокал в студії по підготовці акторських кадрів при Капелі бандуристів, де пропрацювала багато років.
        За час роботи в хорі Українського радіо співпрацювала з багатьма відомими музикантами, композиторами, диригентами, зокрема з К.Данькевичем, П.Майбородою, І.Карабицем, Є.Станковичем; з диригентами Г.Кулябою, В.Мальцевим, П.Муравським, В.Скоромним, А.Бобирем, С.Литвиненком, Б.Щупаком. За завданням музичних редакцій радіо записала більше 200 сольних творів в фонд радіо. Часто озвучувала кінострічки на кіностудії ім. О.Довженка, озвучувала мультфільми, зокрема Капітошку в мультфільмі «Капітошка».

        

Література:
1. Елена Слободяник: «Капитошка — всего лишь этап моей жизни». Наталия Чомко. Газета «Новая». 01.02.2010 (novaya.com.ua).
2. Автобіографія Олени Модестівни Слободяник (власноруч).

© Viktor Ostafeychuk

        
Слободяник Олена Модестівна | Олена Слободяник | О.Слободяник | Елена Слободяник

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаУкраїнські народні пісні. Випуск 2 (CD-Audio)Астра Рекордс - A.R. 034-062006Astra Rekords_AR-034-06_front Astra Rekords_AR-034-06_back