Струнний ансамбль ОДУМ-у (Чікаго, США)


The ODUM String Ensemble

        Струнний ансамбль ОДУМ-у (The ODUM String Ensemble) – український ансамбль при Об’єднання Демократичної Української Молоді (ОДУМ) в Чікаго (США). Ансамбль організований у 1963 році з музикантів струнного оркестру та струнного квартету ОДУМ-у.
        Ансамбль успішно виступав на різних українських імпрезах Чікаго та своєю грою захоплював різнонаціональну публіку в таких містах США і Канади: Луівіл, Детройт, Спрінгфілд, Дафін, Торонто, Лондон та україських відпочинкових оселях «Україна», «Верховина», та «Союзівка».
        Склад ансамблю за роки діяльності змінювався. Першим керівником ансамблю був Анатолій Луппо, з 1971 року ансамблем керував Віктор Войтихів, який є його членом з 1966 року.
        У 1978 році видано першу платівку ансамблю, записану у складі: Петро Осійчук (бас), Володимир Мацкевич (гітара), Віктор Войтихів (перша мандоліна), Олена Сербу і Микола Семітко (друга мандоліна), та Андрій Скиба (мандоли).

Література:
1. Струнний ансамбль ОДУМ у Чікаго видав платівку. Свобода. Український щоденник. 07.06.1978, №126, стор. – 4.
2. Інформація та фото з обкладинки до платівки «Струнний ансамбль ОДУМ-у виконує українські мелодії» (Input Records).

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомУкраїнські мелодії (33 rpm/12")Input Records - ERK-0549-01 (Інші лейбли)1978Input Records_ERK-0549-01_front Input Records_ERK-0549-01_back