Сурма, народна чоловіча хорова капела


Surma, cholovicha khorova kapela

        В 1871 році при Палаці культури ім. Ю.Гагаріна Львівського обласного управління профтехосвіти була організована чоловіча хорова капела «Сурма». Учасниками хору стали викладачі, майстри та учні львівських профтехучилищ, а також любителі хорового співу міста. Створена капела завдяки цікавим програмам та належному виконавському рівневі швидко завоювала собі популярність серед любителів хорового мистецтва.
        З 1978 року капелу очолює Олег Цигилик — тонкий, цілковито відданий хоровій справі музикант, відомий своєю результативною працею з кількома самодіяльними та професійними колективами Львівщини. Завдяки його зусиллям «Сурма» невдовзі піднялася на рівень, який по суті є професійним. Неодноразово про це засвідчили виступи капели на авторських концертах Є. Козака, А. Кос-Анатольського, численні сольні концерти. В репертуарі капели — вітчизняна та зарубіжна класика, народні пісні; «Сурма» охоче виконує твори професійних та самодіяльних композиторів. Природно, що твори львівських авторів в концертних програмах хорової капели займають особливо велике місце. Зв’язок з культурною традицією, безпосереднє спілкування з композиторами дозволяють «Сурмі» виконувати ці твори з художнім смаком і належним почуттям стилю.
        У 1981 році капела «Сурма» отримала звання народної. Мистецькому зростанню «Сурми» сприяють постійні творчі контакти з різними хоровими колективами, як наприклад, жіночим хором «Горлиця» (Львів), жіночим хором «Освітянка» (Дрогобич), чоловічим хором «Бескид» (Дрогобич), чоловічим хором «Сатезеле» (м. Сігулда Латвійської PCP) та ін.
        Окрім Львівщини «Сурма» демонструвала своє мистецтво у Києві, Ульянівську, Сігулді, Новоросійську та інших містах нашої країни.

Джерело: Інформація та фото з обкладинки до платівки “Хорові твори композиторів Львова” (Мелодия – С30 27541-42).

Варіації назви: Чоловіча хорова капела “Сурма” | Народна чоловіча хорова капела “Сурма”

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомХорові твори композиторів Львова (33 rpm/12″)Мелодия - С30 27541-421988