Світлиця, тріо (Київ – Львів, Україна)


Svitlytsia, тріо (Київ - Львів, Україна)

Окремі записи:

        «Сітлиця» – популярне тріо у складі Лідії Михайленко, Мар’яна Шуневича та Ігора Кушплера. В репертуарі – українські народні пісні (багато з яких у власному аранжуванні), арії, романси, духовні твори та пісні українських композиторів.
        Перший спільний виступ виконавців відбувся у 1986 році у Вініпезі (Канада), куди їх запросили для участі в етнічному мистецькому фестивалі «Фольклорама». На той час, усі троє, – популярні артисти України, Лідія Михайленко з Києва, Ігор Кушплер і Мар’ян Шуневич зі Львова. Лідія – альт, відома за виконання українських естрадних і народних пісень, Ігор – бас-баритон, оперний співак та композитор, Мар’ян – тенор, соліст ансамблю «Ватра».
        Виступи новоствореного тріо мали великий успіх, через що виконавців в такому ж складі ще кілька років поспіль запрошували на концерти до Америки. Тут українська громада і дала цьому тріо назву «Світлиця», що співзвучне із поняттям гостинної батьківської хати, відкритої для всіх людей і про яку тріо так щиро співають у однойменній пісні на музику Ігора Білозіра та слова Богдана Стельмаха.
        Від 1986 року тріо виступало на численних концертах та мистецьких заходах, у народних домах, молодіжних таборах та університетах в Канаді та США. У 1989 році «Світлиця» приймала участь у святкуваннях 175-річчя з дня народження Тараса Шевченка, які проводила українська громада у Південній Америці.
        Великий успіх мали виступи тріо у спільному концертному турне з хором «Гомін» та ансамблем «Смерічка» по США у 1991 році. Тоді вони виступили у багатьох великих містах США – Вашингтоні, Філадельфії, Клівленді, Детройті, Ню-Йорку та ін. містах.
        В Канаді видані три альбоми з піснями у виконанні тріо: «From Ukraine with love» (1987), «In South America» (1990) та «Світлиця» (1990).

Джерело:
1. Ансамбль «Світлиця» долучається до «Гомону» і «Смерічки». Свобода. Український щоденник. 30.10.1990, №208, стор.- 1.
2. Касетка «Світлиці». Свобода. Український щоденник. 17.11.1990, №221, стор.- 3.
3. Інформація та фото з поліграфії до альбомів «From Ukraine with love» (1987), «In South America» (1990).
4. Записи з альбому «From Ukraine with love» (1987), оцифрування Євгена Львівського.

        
Тріо «Світлиця» | «Світлиця» | Ансамбль «Світлиця» | Svitlytsia | Svitlytsia

        
Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомFrom Ukraine with love (Cassette)Yevshan Records - CYFP 20391987Yevshan Records_CYFP 2039_front
альбомIn South America (Cassette)Boyan Productions - NB-1050199001_Boyan Productions_NB_1050_front
альбомСвітлиця (Cassette)CAN Impex - SU 1121990