Шерей Ганна


Hanna Sherey

Українська концертна та оперна співачка (мецо-сопрано)

окремі записи:

        Шерей (дівоче прізвище — Кузьміна) Ганна Костянтинівна (31.01 (13.02).1907, м. Ромни, тепер Сумської області, 21.10.1993, м. Нью-Йорк).
        Вокальну освіту здобула у Роменській музичній школі (1923—28, клас О.Варецької).
        Артистичну діяльність розпочала в середині 20-х років у Роменському музично-драматичному театрі. У 1928 – 37 — солістка української капели “Думка”, з якою 1929 року гастролювала в Парижі (під керівництвом Н.Городовенка), 1937 – 43 — Ансамблю української пісні і танцю (Київ).
        З 1943 року в еміграції. Виступала з концертами в Західній Німеччині, пізніше у США і Канаді. Активна учасниця українських концертів Літературно-мистецького клубу в Нью-Йорку. Виступала також на радіо і телебаченні, у співочому товаристві “Кобзар”. У 1961 – 65 солістка Українського оперного ансамблю в Нью-Йорку.
        Володіла досить сильним і красивим голосом. Виконавська майстерність відзначалася блискучою дикцією та артистизмом. Одна з небагатьох українських співачок, яка у своєму виконанні глибоко втілювала душу народу, про що неодноразово писала українська преса.
        У її концертному репертуарі були твори Лисенка, Воробкевича, Аркаса, Січинського, Степового, Леонтовича, Кошиця, Шуберта, Шопена, Мусоргського, Рахманінова, а також численні українські народні пісні.
        Серед оперних партій: Мати (“Катерина” М.Аркаса), Терпилиха, Вакханка, Цвіркунка (“Наталка Полтавка”, “Ноктюрн”, “Чорноморці” М.Лисенка), Дзвінка (“Відьма” П.Печеніги-Углицького), Нянька (“Вій” М. Кропивницького), Циганка (“Сорочинський ярмарок” М. Мусоргського).
        Записала дві платівки з чудовим виконанням народних пісень та романсів українських композиторів.
        Твори: Нестор Городовенко — майстер хорового мистецтва // Наше життя. — 1979. — №3.

Література: Маланюк Є. З нотатника // Київ (Нью-Йорк). — 1954. — № 5; Волиняк 77. Ганна Шерей у Торонто // Нові дні. — 1958. — № 2; Гришко Г. До ювілею Ганни Шерей // Український голос (Вінніпег). — 1978. — 21, 28 червня.

Джерело: Шерей Ганна. Співаки України. Енциклопедичне видання. — 2-ге вид., перероб. і допов. / Лисенко І.М. — К., 2011.

Ганна Шерей | Hanna Sherey

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомСолоспів Ганни Шерей (33 rpm / 12")Musa - б/н (Інші лейбли)?Hanna Sherey_Musa_front Hanna Sherey_Musa_back