Шанковський Ігор Львович


Ihor Shankovsky

Український поет, композитор і співак

        Шанковський Ігор Львович народився 15 травня 1931 року в м. Стрий, Львівської області. Його батько, Лев Шанковський, був активним учасником повстанської боротьби під час Другої світової війни, мати Марта Могильницька – громадська діячка.
        Після Другої світової війни Ігор Шанковський з родиною емігрував до Сполучених Штатів Америки, де згодом, служив в армії США під час Корейської війни.
        За час дислокації в Японії Ігор Шанковський вивчав японську мову, відвідував музеї, бібліотеки, рукописні відділи Японської Академії Наук, виступав, як співак по телебаченню і радіо. Через щасливий припадок зустрічі з тамтешньою студенткою, яка почула спів Шанковського, він видав платівку з піснями українською мовою, а знайомий тієї студентки, один з найвідоміших японських композиторів, Раймонд Гатторі, скомпонував музику до слів з двох його віршів.
        Повернувшись до США Ігор Шанковський закінчив навчання в Едмонтоні і викладав слов’янські мови та літературу в університетах Канади, США, Німеччини та Італії (Трієст).
        Перший вірш Ігора Шанковського надруковано в «Юнацькому Шляху» у 1947 році під псевдонімом Ігор Скляний. За ним слідували вірші в «Аванґарді» і в «Свободі» під тим самим псевдонімом. З 1950 року він друкується вже під власним прізвищем у журналах «Київ» (Філадельфія) і «Визвольний Шлях» (Лондон), «Смолоскип», «Українська літературна газета» (потім «Сучасність») та інших. Це були літературознавчі есе, оригінальні вірші або переклади з японської мови. Блискуче володіючи японською мовою Ігор Шанковський, переклав 100 японських середньовічних поетів і видав збірку їхніх творів під заголовком «Сто поетів – сто пісень». Йому належать розвідки українською і англійськими мовами про Василя Симоненка.
        У 1960-х роках в Канаді була видана платівка з піснями у виконанні Ігора Шанковського під назвою “Туга на півночі”.
        Помер Ігор Шанковський 8 лютого 2012 року.

Література:
1. І.Шанковський “Коротке літо” Published by Ukrainian Book Store, Alberta, Canada, 1970 – с. 6.
2. youtube.com (канал HumanitarianEclectic).
3. Рогожинська Анастасія “Заповідь Лева Шанковського – служити народу та Україні”, с. Оброшино, Львівська обл.
4. Find Igor Shankovsky Death Records (death-records.findthebest.com).

Ігор Шанковський | Igor Shankovsky

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомТуга на півночі (33 rpm/12)Rusalka Records - LP RR 33?