Шестак Надія Петрівна


Nadia Shestak_01

Українська співачка, Народна артистка України (1998)

Окремі записи:

Nadia Shestak _02

Nadia Shestak _03

Nadia Shestak _05

        Надія Шестак народилась 21 квітня 1962 року в м. Копєйськ Челябінської області, РФ в сім’ї Петра Борисовича та Ольги Федорівни Шестак, українців, яких на початку 30-х років виселили з Чернігівщини на Урал, тут обоє працювали на залізниці. На Уралі Надія Шестак закінчила середню і музичну школи. Згодом сім’я повернулась на Україну.
        У 1978 році Надія Шестак поступила до Київського інституту культури на диригентсько-хорове відділення (клас С.Павлюченка). По закінченню інституту, з 1983 року працювала солісткою Укрконцерту. Спочатку потрапила до знаменитого ансамблю «Мрія» (1983 – 1986), пізніше працювала у творчих колективах М.Гнатюка, В.Сафонова, а з 1988 по 1991 – у гурті «Вересень» Миколи Мозгового. Саме з піснями Миколи Мозгового і прийшли до неї перші успіхи – друге місце на конкурсі артистів естради України в 1986 році, приз глядачів на відбірковому турі телеконкурсу «Юрмала-87», третє місце на всесоюзному конкурсі естрадних виконавців «Ялта-88».
        З кінця 80-х Надія Шестак припинила виступи на естраді, і поступила в Московський інститут театру і сцени ім. Гнєсіних (клас О.Градського), який закінчила у 1991 році.
        Повернувшись в Україну з 1993 по 2000 роки працювала у Національній телекомпанії України. Тут була редактором Головної редакції музичних програм, автором та ведучою циклів передач: «Із особистого життя артистів», «Арт-майдан», «Зичимо щастя», а також сценаристом ряду святкових шоу.
        З 1993 року також повернулася і на музичну сцену, і відразу ж стала лауреатом Міжнародного конкурсу професійних вокалістів у Вільнюсі. В цьому ж році отримала звання Заслуженої артистки України, а в 1998 році – звання Народної артистки України.
        У 1996 року Надія Шестак приймала участь у записі мюзиклу Арнольда Святогорова «Роксолана», де виконала головну роль.
        Після чергової перерви та такого ж чергового повернення на сцену в 1999 році аудіокомпанія НАК видала дві аудіокасети співачки – «Сину, Ангел мiй» та «Я горжусь тобой отец», згодом об’єднані за рік в одному CD-збірнику «Ностальгія». Особливий успіх здобула пісня «Сину, ангел мій!», яка миттєво стала шлягером.
        Згодом, за сімейними обставинами, Надія Шестак знову переїхала на тимчасове проживання до Москв. Тут, на «Радио России» вона вела програму «Поющая Украина», за яку у 2001 році отримала міжнародну премію імені Винниченка.
        У 2000 році за вагомi трудовi досягнення та високий професiоналiзм Надію Шестак нагородили «Орденом княгині Ольги» 3-го ступеня.
        Надія Шестак є автором ідеї створення пісень про столицю України – Київ для різних вікових категорій. У 2005 році за цю роботу співачку нагородили «Знаком пошани» – вищою нагородою м. Києва. Була головою пісенного журі Всеукраїнського благодійного фестивалю мистецтв «Майбутнє України – діти» Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата» (Київ, 2000 – 2006).
        Гастролювала у країнах СНД, Литві, Ізраїлі.
        У репертуарі – програми: «На щастя, на долю», «Зустрічаймо любов», «З вами назавжди», «Тільки справжня любов», «Я починаю все спочатку», «Сину, Ангеле мій», «Наречена у дитинстві Надією», «Про найдорожче», «Віри, Любові». Серед найвідоміших пісень – «Сину, Ангеле мій» (В.Спасов, Н.Шестак), «Минає день, минає ніч» (М.Мозгового, Ю.Рибчинського), «Горицвіт» (сл. А. Драгомирецького; обидві – музика М. Мозгового), «Я починаю все спочатку» (сл. В. Крищенка, музика Г. Татарченка), «На водопаді» (сл. В. Гостюка, музика О. Гавриша), «Мамо, тобі низесенько вклонюсь» (сл. В. Крищенка, музика Я. Борути), «Чоловічий вогонь» (сл. С. Галябарди, музика А. Святогорова), «Черемшина» (сл. М. Юрійчука, музика В. Михайлюка), «Тільки справжня любов» (О.Пляченка, В.Крищенка), «На водоспаді» (О.Гавриша, В.Гостюка), «Зустрічаймо любов» (Я.Борути, В.Крищенка).
        Зараз з сім’єю (чоловіком та двома синами) проживає в Києві де продовжує займатись музичною творчістю

Джерело:
1. Мистецький олімп 2011 – НАДІЯ ШЕСТАК (who-is-who.ua).
2. Надiя Шестак (kmstudio.com.ua).
3. Маслій Михайло. Надія Шестак, біографія (pisni.org.ua).
4. Варич Марина. Надії ій-Шестак міністр дав квартиру. 13.08.2009 (gazeta.ua).
5. 5. Рудаков М. І. а-Шестак Надія Петрівна Енциклопедія сучасної України ( esu.com.ua).
6. Надія а-Шестак: «Співаю там, де хочу, а не там, де платять» Високий Замок (wz.lviv.ua).
7. Фото: who-is-who.ua та з сторінок співачки на facebook.com.

        

Надія Крутова-Шестак | Надiя Шестак | Nadia Shestak | Надежда Шестак | Надежда Шестак-Крутова

Сторінка співачки на SoundCloud та Facebook.

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
альбомСину, Ангел мiй (Cassette)National Audio Company - NAC 02651999
альбомЯ горжусь тобой, отец (Cassette)National Audio Company - ?1999
альбомНостальгія (CD-Audio)National Audio Company - CD 024200001_National Audio Company_NAC CD024_front 05_National Audio Company_NAC CD024_back
альбомВіри, Любові... (CD-Audio)Atlantic Music - ?2005
альбомЖіноча доля (CD-Audio)Atlantic Music - ?2005
альбомНареченная Надеждой (CD-Audio)Atlantic Music - ?2005